« Hürriyet.com.tr
MENÜ

18 Mart'tan Ali Sami Yen'e

Yıllar önce Çanakkale 18 Mart Stadı'nda Çanakkale Dardanelspor formasıyla spor sevenlerin büyük sevgisini kazanan Gökhan Zan ile Mehmet Topal, bugün Galatasaray formasıyla Ali Sami Yen Stadı'nda ter döküyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Başarılı oyuncular Zan ile Topal'ın tek ortak yanı, meşin yuvarlağın peşinden memleketleri Hatay ve Malatya'dan kopup Çanakkale'ye gelmeleri. Giydikleri kırmızı beyazlı forma altındaki başarıları ve “efendi” kişilikleriyle Çanakkale'de tüm taraftarların sevgilisi olan milli futbolcular, bugün Galatasaray'ın başarısı için mücadele ediyor.

Hatayspor'dan 2000 yılında Çanakkale Dardanelspor kurmaylarının dikkatini çekerek transfer edilen Gökhan Zan, yaklaşık 5 sezon giydiği kırmızı beyazlı formayla, savunmada oynamasına rağmen 10 gol atma becerisi gösterdi.

Çanakkale'deki performansıyla milli takıma seçilen Zan, 2 kez U-19, 5 kez de U-21 Milli Takımı'nın formasını giydi.

Çanakkale Dardanelspor forması altında gösterdiği performansla bir dönem Gaziantepspor ile Beşiktaş'ta da top koşturan Zan, bu sezon başında transfer olduğu Galatasaray'ın başarısı için ter dökecek.

Zan gibi Çanakkale'den yolu geçen bir başka oyuncu ise Mehmet Topal. Malatya Belediyespor'dan 2002 yılında Çanakkale Dardanelspor'a transfer olan Topal, kırmızı beyazlı forma altında 4 gol attı. Topal, bu dönemde birer kez U-19 ve U-20, 2 kez ise U-21 Milli Takımı'na seçilme başarısı gösterdi.

Çanakkale'de geçirdiği 4 sezonun ardından 2006 yılında Galatasaray'a transfer olan Mehmet Topal, 3 sezondur, zaman zaman sakatlıklar yaşasa da sarı kırmızılı formayla başarılı bir performans sergiliyor.

“BAŞARILI OLACAKLARI BELLİYDİ”

Zan ve Topal'ın transferini gerçekleştirip, Türk futboluna armağan eden Çanakkale Dardanelspor Genel Müdürü Nahit Güzel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, her iki oyuncuyu uzun araştırmalar sonunda tespit ettiklerini söyledi.

Oyuncuları, takımın diğer kurmaylarıyla birlikte takibe aldıklarını ve daha sonra transfer edip kırmızı beyazlı formayı giydirdiklerini anlatan Güzel, “Her iki futbolcunun daha Çanakkale'de bulunduğu sırada önemli oyuncular arasına gireceği belliydi. Gökhan ve Mehmet, hem oyunculukları hem de kişilikleriyle övündüğümüz kardeşlerimiz. Sağ olsunlar hala arayıp, hal hatır sorarlar” dedi.

Güzel, Çanakkale Dardanelspor'un başarılı oyuncu bulup, yetiştirmede artık bir marka haline geldiğini ifade ederek, “Yakın bir zamanda yeni Gökhanlar ve Mehmetleri Türk sporuna armağan edeceğiz” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz