« Hürriyet.com.tr
MENÜ

-18 derecede maç

Karşılaşmanın oynanacağı Kayseri’de hava o kadar soğuk ki, ev sahibi ekip stada taraftar gelmesi için bilet fiyatlarını düşük tuttu. Kente alışkın olan Erciyessporlular bile, "F.Bahçe’den çok, soğuk havadan çekiniyoruz" dedi.

Demet ÖZTÜRK / (DHA)
SON GÜNCELLEME
F.BAHÇE, bugün saat 20.00’de Kayseri Erciyesspor ile oynayacağı Fortis Türkiye Kupası maçında, hem rakibiyle hem de kötü hava koşullarıyla mücadele edecek. Zira Kayseri Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nün tahminlerine göre maç saatinde kentteki hava sıcaklığı eksi 18 derece civarında olacak.

Kayseri’de hava o kadar soğuk ki, Erciyesspor Kulübü Fenerbahçe maçına taraftar gelmesi için bilet fiyatlarını düşük tuttu. Kulüp İkinci Başkanı Erol Bedir, Show Tv’nin yayınlayacağı maçta kale arkası biletlerini 5, açık tribün biletlerini ise 10 YTL’den satacaklarını, ayrıca kombinelerin de geçerli olacağını söyledi.

Erciyes de sıkıntılı

Erciyesspor’un teknik direktörü Mustafa Uğur da bugünkü maçta Fenerbahçe’den çok, kötü hava ve saha koşullarından çekindiklerini söyledi. Uğur, "Bütün hazırlıklarımızı tamamladık. İstemediğimiz bir erteleme müsabakası oynayacağız. Rakibin zorluğundan ziyade, şartların zorluğu bizi düşündürüyor" dedi. Mustafa Uğur, kötü hava koşullarının kendileri için bir avantaj olup olmayacağı ile ilgili bir soru üzerine, "Biz 10 gündür bu şartlarda çalışıyoruz. Fenerbahçe’nin alışık olduğu bir ortam değil, ama onlar da bu tür hava şartlarında mücadele edecek kapasitede. Çok etkileneceklerini düşünmüyorum" diye konuştu.

Daum endişeli

Kayseri’deki kötü hava koşulları Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum’u da endişelendiriyor. Futbolcularıyla birlikte maçın oynanacağı AtatürkSadı’nın zeminini kontrol eden Alman çalıştırıcı, futbolcularına bu maçın önemini hatırlatarak, "Ligde rakibimizi 3-0 yendik ama bu kez şartlar farklı. Çünkü, çok soğuk bir havada mücadele edeceğiz. Bu nedenle Erciyes karşısında kontrollü oynamanızı istiyorum" dedi.

Fenerbahçe, Erciyes karşısına, sakatlıkları süren Semih, Selçuk ve Gana Milli Takımı’nda bulunan Appiah’tan yoksun çıkacak. Ev sahibi ekipte ise Tunus Milli Takımı’na giden kaleci Fadhel ve Bouazizi ile sakat olan Murat ve Cem yok. Bu arada Erciyes, Kamerunlu Mettomo’yu 6 aylığına renklerine bağladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz