Ege Haberleri

EGE

  178 doktor adayı beyaz gömlek giydi

  Osman Nuri BOYACI / DENİZLİ, (DHA)
  08.12.2014 - 09:58 | Son Güncelleme:

  DENİZLİ'de Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Tıp Fakültesi'nde bu yıl eğitime başlayan 178 öğrenci düzenlenen törenle beyaz önlük giydi. Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, PÜ'nün sağlık alanında bölgesine hizmet veren ve yılda bir milyon hastanın poliklinik hizmeti aldığı bir kurum olduğunu söyledi.

  PAÜ'nün her yıl geleneksel olarak Tıp Fakültesi'nde eğitim görmeye başlayan öğrenciler için düzenlediği Beyaz Önlük Giyme töreni; PAÜ Kültür ve Kongre Merkezi'nde yapıldı. Törene Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, Genel Sekreter Prof. Dr. Kenan Çoyan, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Herken, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.
  Törende konuşan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Herken, "Fakültemiz 8 farklı ülkeden 926 öğrencisi uluslararası geçerliliği olan akredite eğitimi, probleme dayalı öğretim sistemi, mezuniyet sonrası eğitiminde sınavda soru hazırlama ve otomasyon alt yapısı örnek alınacak kadar iyi olup, kuruluşu bizden çok eskilere dayanan fakültelerce örnek alınan bir durumundadır" dedi. Beyaz önlük giyme töreninin geleneksel hale geldiğini belirten Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı da, "Pamukkale Üniversitesi'nde göreve başladığımda 47 yataklı bir üniversite hastanesinden 800'ü aşkın yatak kapasitesi olan bir üniversite hastanesine gelmiş olmanın gururunu yaşıyorum. Bunun yanında açılışını bekleyen Psikiyatri ve Geriatri Hastanesi ile Aritmi Merkezi, yakın gelecekte ise temelini atacağımız Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ile Çocuk Hastanesi var. Pamukkale Üniversitesi her alanda olduğu gibi sağlık alanında da iline ve bölgesine hizmet veren yılda 1 milyon hastanın poliklinik hizmeti aldığı bir kurumdur" diye konuştu.
  Prof. Dr. Nadir Yönetçi'nin beyaz önlük dersinin ardından bu yıl eğitime başlayan 178 öğrenciye beyaz önlük giydirilmesiyle tören sona erdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı