« Hürriyet.com.tr
MENÜ

17 Yaş Takımımız Holanda'ya gitti

17 Yaş Altı Yıldız Milli Kız Basketbol Takımı, Dünya Şampiyonası'na katılmak için Hollanda'ya gitti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Atatürk Havalimanı'ndan turnuvanın düzenleneceği Hollanda'nın başkenti Amsterdam'a giden milli takım, bu yıl ikinci kez yapılacak Dünya Şampiyonası'nda mücadele edecek. İki grupta toplam 12 takımın mücadele edeceği şampiyonada ay-yıldızlı kızlar, Avustralya, Brezilya, Japonya, Hollanda ve İspanya ile (B) Grubu'nda yer alıyor.

Gruplarında ilk 4 sırayı alacak takımların çeyrek finale çıkacağı şampiyona öncesinde açıklamalarda bulunan 17 Yaş Altı Yıldız Milli Kız Basketbol Takımı Başantrenörü Erkan Metin, sakatlıklar ve diğer nedenlerden dolayı tam kadro çalışma imkanı bulamadıklarını, ancak son 1 haftadır en iyi şekilde şampiyonaya hazırlandıklarını belirtti. Öncelikli hedeflerinin gruptan çıkmak olduğunu ifade eden Metin, bir sorun yaşamadan hedeflerini gerçekleştirmek istediklerini söyledi.

Milli takım, 17 Ağustos Cuma günü gruptaki ilk maçında ev sahibi Hollanda ile oynadıktan sonra, 18 Ağustos'ta İspanya, 19 Ağustos'ta Japonya, 21 Ağustos'ta Avustralya ile karşılaşacak. Ay-yıldızlılar gruptaki son maçında ise 22 Ağustos Çarşamba günü Brezilya ile mücadele edecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz