« Hürriyet.com.tr
MENÜ

17 yaş altı takımının kadrosu belli oldu

17 Yaş Altı Kız Milli Futbol Takımı'nın 28 Ağustos-2 Eylül 2012 tarihlerinde Letonya'da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası birinci eleme turunda mücadele edecek aday kadrosu açıklandı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Türkiye Futbol Federasyonu'ndan (TFF) yapılan açıklamaya göre, aday kadroya davet edilen oyuncular 23 Ağustos Perşembe günü TFF Beylerbeyi Tesisleri'nde toplanacak ve Limak Euroasia Otel'de kampa girecek. İstanbul'da 25 Ağustos'a dek kamp yapacak milliler, 26 Ağustos Pazar günü Letonya'ya gidecek.

Türkiye, 10. Grup'ta ev sahibi Letonya, Galler ve Norveç ile birlikte yer alacak ve ilk maçını 28 Ağustos'ta Galler ile yapacak.

Aday kadro

Teknik direktör Nur Mustafa Gülen yönetimindeki 17 Yaş Altı Kız Milli Takımı'nın aday kadrosuna şu oyuncular davet edildi: Ayşe Önal (Beden Eğitimi ve Spor Merkezi), Kübra Berber, Mihriban Topal, Semanur Akbaş (Derince Belediyespor), Zeynep Erdoğan (Fomget Gençlik ve Spor), Betül Öztürk, Beyza Kocatürk, Serra Çağan (İzmit Belediyespor), Berna Yeniçeri, Ebru Topçu, Cansel Durmuş (Karadeniz Ereğlispor), Hatice Cerdik (Konak Belediyespor), Esra Özkan (Marmara Üniversitesi), Bahar Güvenç, Şefika Altındal (Medical Park Antalyaspor), Aylin Dişli, Banu Büşra Başel (Bayer Leverkusen), Meliha Sophie Ergen (Schott Mainz).

Statü

Toplam 44 takımın 11 ayrı grupta mücadele edeceği Avrupa Şampiyonası birinci eleme turu maçları sonunda gruplarını lider tamamlayan takımlar ile gruplarındaki birinci ve üçüncü takımlarla yaptıkları maçlara göre belirlenen en
iyi 5 ikinci takım, ikinci eleme turuna çıkmaya hak kazanacak.

16 takımın mücadele edeceği ve gruplarında birinci olan takımların bir üst tura çıkacağı ikinci eleme turu maçlarından sonra 4 takım finallere katılacak. 2012-13 Avrupa Şampiyonası finalleri Haziran 2013'te İsviçre'de yapılacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz