« Hürriyet.com.tr
MENÜ

17 Yaş Altı Kız Milliler Letonya'ya uçtu

17 Yaş Altı Kız Milli Futbol Takımı, 28 Ağustos-2 Eylül 2012 tarihlerinde Letonya'da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası birinci eleme turu maçları için bu ülkeye gitti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İstanbul'da 23 Ağustos Perşembe gününden itibaren kampta bulunan milliler, başkent Riga'ya hareket etti. Türkiye, 10. Grup'ta ev sahibi Letonya, Galler ve Norveç ile birlikte yer alacak ve ilk maçını 28 Ağustos'ta Galler ile yapacak. Teknik direktör Nur Mustafa Gülen yönetimindeki 17 Yaş Altı Kız Milli Takımı'nın aday kadrosunda şu oyuncular bulunuyor:

Ayşe Önal (Beden Eğitimi ve Spor Merkezi), Kübra Berber, Mihriban Topal, Semanur Akbaş (Derince Belediyespor), Zeynep Erdoğan (Fomget Gençlik ve Spor), Betül Öztürk, Beyza Kocatürk, Serra Çağan (İzmit Belediyespor), Berna Yeniçeri, Ebru Topçu, Cansel Durmuş (Karadeniz Ereğlispor), Hatice Cerdik (Konak Belediyespor), Esra Özkan (Marmara Üniversitesi), Bahar Güvenç, Şefika Altındal (Medical Park Antalyaspor), Aylin Dişli, Banu Büşra Başel (Bayer Leverkusen), Meliha Sophie Ergen (Schott Mainz).

Statü

Toplam 44 takımın 11 ayrı grupta mücadele edeceği Avrupa Şampiyonası birinci eleme turu maçları sonunda gruplarını lider tamamlayan takımlar ile gruplarındaki birinci ve üçüncü takımlarla yaptıkları maçlara göre belirlenen en iyi 5 ikinci takım, ikinci eleme turuna çıkmaya hak kazanacak. 16 takımın mücadele edeceği ve gruplarında birinci olan takımların bir üst tura çıkacağı ikinci eleme turu maçlarından sonra 4 takım finallere katılacak. 2012-13 Avrupa Şampiyonası finalleri Haziran 2013'te İsviçre'de yapılacak.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler