« Hürriyet.com.tr
MENÜ

17 Yaş Altı Kız Milli Takımı'nın rakibi Galler

17 Yaş Altı Kız Milli Futbol Takımı, Avrupa Şampiyonası birinci eleme turu 10. gruptaki ilk maçında Galler ile karşılaşacak.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Letonya'nın Riga şehrindeki SB Arkadija Stadı'nda oynanacak karşılaşma saat 13.00'te başlayacak. Grupta oynanacak günün diğer maçında ise Norveç ile Letonya karşı karşıya gelecek.

Teknik direktör Nur Mustafa Gülen yönetimindeki 17 Yaş Altı Kız Milli Takımı'nın aday kadrosunda şu oyuncular bulunuyor:
Ayşe Önal (Beden Eğitimi ve Spor Merkezi), Kübra Berber, Mihriban Topal, Semanur Akbaş (Derince Belediyespor), Zeynep Erdoğan (Fomget Gençlik ve Spor), Betül Öztürk, Beyza Kocatürk, Serra Çağan (İzmit Belediyespor), Berna Yeniçeri, Ebru Topçu, Cansel Durmuş (Karadeniz Ereğlispor), Hatice Cerdik (Konak Belediyespor), Esra Özkan (Marmara Üniversitesi), Bahar Güvenç, Şefika Altındal (Medical Park Antalyaspor), Aylin Dişli, Banu Büşra Başel (Bayer Leverkusen), Meliha Sophie Ergen (Schott Mainz).

Statü

Toplam 44 takımın 11 ayrı grupta mücadele edeceği Avrupa Şampiyonası birinci eleme turu maçları sonunda gruplarını lider tamamlayan takımlar ile gruplarındaki birinci ve üçüncü takımlarla yaptıkları maçlara göre belirlenen en iyi 5 ikinci takım, ikinci eleme turuna çıkmaya hak kazanacak.

16 takımın mücadele edeceği ve gruplarında birinci olan takımların bir üst tura çıkacağı ikinci eleme turu maçlarından sonra 4 takım finallere katılacak.

2012-13 Avrupa Şampiyonası finalleri Haziran 2013'te İsviçre'de yapılacak.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz