İZMİR HABERLERİ

17 spor kulübünden anlamlı başlangıç

DHA
28.08.2016 - 11:16Son Güncelleme :
DHA

KARABAĞLAR Amatör Spor Kulüpleri düzenlenen törenle 2016-2017 futbol sezonunu açtı. Açılışta konuşan Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Karabağlar'da spor alanlarına büyük ihtiyaç olduğunu belirterek, Uzundere'de yapılacak olan gençlik merkezinin de İzmir'de örnek spor tesislerinden birisi olacağını söyledi. Programda Karabağlar'daki 17 amatör spor kulübü aynı anda sezon açılışı gerçekleştirirken, ülkenin birlik ve beraberliğine yönelik de anlamlı mesajlar verildi.

Karabağlar, İBB Yeşilyurt Futbol Sahası'nda gerçekleşen amatör spor kulüplerinin sezon açılışına Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu'nun yanı sıra, CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, Karabağlar Kaymakamı Mehmet Sadık Tunç, CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri(ASKF) Başkan Vekili İsmail Karabulut, Türkiye Futbol Antranörleri Derneği(TUFAD) Başkanı Dr. Şaban Acarbay, Karabağlar Amatör Futbol Kulüpleri Derneği Başkanı Atilla Güncü, Karabağlar Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Bülent Sözüpek, Karabağlar Belediyesi meclis üyeleri ile kulüp başkanları katıldı.

BAŞARI İÇİN KOORDİNELİ ÇALIŞMAK ŞART

Amatör spor kulüplerinin geçiş töreninin ardından bir konuşma yapan Karabağlar Amatör Futbol Kulüpleri Derneği Başkanı Atilla Güncü, yapacakları herşeyi Karabağlarlı gençler için yapmaya çalıştıklarını belirterek, "Karabağlar'da fiziki ve sosyal olarak sağlıklı genç bir nesili yetiştirirken, Karabağlar Belediyesi ve Kaymakamlığı'yla koordineli çalışarak, projeler üreterek amacımıza ulaşabileceğimize inanıyorum." dedi.

ASKF Başkan Vekili İsmail Karabulut ve TUFAD Başkanı Dr. Şaban Acarbay'ın konuşmalarından sonra kürsüde yerini alan Başkan Muhittin Selvitopu, sporun ülke geleceği için çok önemli olduğunu, sporla birlikte gençlerin kültürle, sanatla, bilimle donanımlı olarak yetiştirilmesi gerektiğini belirterek, "Bunların birisi eksik olursa, bir tarafımız sağlıklı olmaz. O nedenle Karabağlar Belediyesi olarak biz de bu alanlarda ki eksiklikleri gidermeye çalışıyoruz. Karabağlar'ın her şeye ihtiyacı var. Özellikle spor alanlarına ihtiyacı var. Gençlerimizin, çocuklarımızın ve tüm toplumun spor yapacağı mekanlarının mutlaka olması lazım. Bu bakışla da Karabağlar Belediyesi'nin bu dönem içerisinde ki en önemli ve en maliyetli projesi Uzundere Gençlik Merkezi Projesi olacak. Eylül ayı içerisinde ihalesi gerçekleştirilecek. 32 dönümlük bir alanda, 2 kapalı salon, yarı olimpik yüzme havuzu, tenis, basketbol, voleybol ve 2 bin kişi kapasiteli futbol sahası bir kompleksi gerçekleştireceği. Ne pahasına olursa olsun, özellikle dönem içerisinde Karabağlar'ın hizmetine sunacağız. Çünkü, Karabağlar'ın, spor kulüplerimizin, gençlerimizin buna ihtiyacı var ve İzmir'de örnek spor tesislerinden bir tanesi olacak ve İzmir'de buz pateninin altyapısını oluşturacak bir buz paten pistini de orada gerçekleştireceğiz." dedi.

Bir ülkenin geleceğinin iyi yetiştirilmiş nitelikli insanlara bağlı olduğunu belirten Selvitopu, ülkemizin zor günlerden geçtiğini, bu zor günlerin bilimle, kültürle ve dayanışma ile atlatılabileceğini söyledi. Başkan Selvitopu önümüzdeki dönem içerisinde Karabağlar'da kültür merkezleri, spor tesislerini açılacağını, Karabağlar halkının kültüre, sanata doyacağını ve spor yapma imkanı bulacağını ifade etti.

HİZMETTE SİYASET YOK

Karabağlar'da merkezi hükümetin de valilik ve kaymakamlık aracılığıyla yaptığı yatırımlar olduğunu hatırlatan Başkan Selvitopu, "Biz de bu toplum için, halk için ne gerekiyorsa elimizden gelen desteği sağlamaya çalışıyoruz. Kaymakamlığımızdan destek alıyoruz, kendilerine buradan teşekkür ediyorum. Hizmette siyaset yok. Ben göreve geldiğimde şunu söyledim, seçimden sonra rozetimizi çıkardık. 5 yıl Karabağlar'da yaşayan insanlara hiç bir ayrım gözetmeden, kimseyi ötekileştirmeden hizmete var gücümüzle devam edeceğiz, çünkü burada yaşayan tüm insanlarımız bizim insanlarımız, şu inançtan olur, şu etnik kökenden olur, şu siyasi görüşten olur, bunların hiçbir önemi yok. Bizim gidecek başka bir ülkemiz yok, tek bir ülkemiz var. Bu vatan bizim, bunu ayakta tutacak olanda bizleriz. Gençlerimizi ne kadar iyi yetiştirirsek, ne kadar donanımlı yetiştirirsek geleceğe güvenle bakar, daha dinamik, sağlıklı bir toplum yaratmış oluruz." diye konuştu.

Kulüpler birliğine ve gençlere teşekkür eden Selvitopu, spor kulüplerine geçmiş yıllarda olduğu gibi maddi ve manevi desteğin devam edeceğini belirterek, kulüplere bu yıl da halı sahaların kullanımı, spor malzemesi desteğinin yanı sıra maddi desteğin de yapılacağının müjdesini verdi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden 17 spor kulübünden anlamlı başlangıç hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ağustos 2016 tarihinde saat 11 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 17 spor kulübünden anlamlı başlangıç haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

02 Kasım 2018, Cuma
 • İmsak
  05:09
 • Guneş
  06:31
 • Öğle
  12:01
 • İkindi
  14:52
 • Akşam
  17:19
 • Yatsı
  18:36
Sayfa Başı