Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

17 Eylül Stadı'na ilave tribün

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup takımlarından Bandırmaspor'un maçlarını oynandığı 17 Eylül Stadı'na 6 bin kişilik ilave tribün yapılıyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Balıkesir Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü İlhan Arslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bandırma'nın önem verdikleri ilçelerden biri olduğunu, bu anlamda ilçedeki 17 Eylül Stadı ile ilgili çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

Arslan, bu sezon Bandırmaspor ile Balıkesirspor'un bir üst lige çıkmasını arzuladıklarını belirterek, “Bu anlamda tesislerin de iyileştirilmesi son derece önemli. Sporcularımızın iyi tesislerde, daha iyi spor yapmasını istiyoruz. 17 Eylül Stadı'nda 6 bin kişilik tribün yapımı için çalışmalara başladık. İnşaat çalışmaları sezon başında bitmese bile yarı sezona yetişecek” dedi.

Tribünün altına soyunma ve spor odaları yapmayı istediklerini dile getiren Arslan, “Projede, özellikle tribünün altında boş salonlar oluşturmaya özen gösterdik. Sportif olarak altyapısı fazla olan Bandırma'da bazı branşlar için salon ihtiyacı oluşuyor. Tribün çalışmamız bittiğinde stadın protokol tribününü Bandırma'ya yakışır hale getireceğiz” diye konuştu.

Arslan, Bandırma'da en büyük eksikliklerden birinin de spor salonu olduğunu, sıkıntının ortadan kalkması için en az 3 bin 500 kişi kapasiteli yeni bir spor salonu inşa etmek istediklerini sözlerine ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz