« Hürriyet.com.tr
MENÜ

17 Ağustos’ta geliyor

F.Bahçe’nin yeni transferi Sao Paulo ile ilişkisini 10 gün sonra kesecek. Prensip anlaşmasına varılan bir diğer oyuncu Ricardo Oliviera için son noktaya gelindi. Pürüzler giderilirse iki oyuncu da Türkiye’ye aynı gün gelecek.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
F.bahçe’nin kesin olarak anlaşmaya vardığı Uıruguaylı savunma oyuncusu Diego Lugano 17 Ağustos’ta geliyor. Teknik direktör Arthur Zico’nun isteği üzerine transfer edilen Sao Paulo’nun başarılı yıldızı Libertadores Kupası finalinden sonra takımıyla ilişkisini keserek İstanbul yolunu tutacak.

Şampiyonlar Ligi’ne güçlü bir kadro ile girmeyi hedefleyen ve bu yüzden savunmayı sağlam tutmak için Fabio Luciano’nun yanına Lugano’yu monte etmeyi planlayan yeni teknik direktör Zico’nun istediği diğer bir oyuncu olan Ricardo Oliviera’nın durumunun ise önümüzdeki hafta netlik kazanacağı bildirildi.

Daha önce İspanya Ligi’nde Valencia ve Real Betis forması giydikten sonra sakatlık geçirip ülkesine dönen Oliviera için yapılan görüşmelerin olumlu geçtiği, ufak tefek pürüzlerin de giderilmek üzere olduğu öğrenildi. Bonservisiyle birlikte transfer edilmesi planlanan Ricardo Oliviera’nın da Lugano ile birlikte İstanbul’a geleceği ve Dinamo Kiev ile oynanacak rövanş maçında forma giymesinin söz konusu olmadığı açıklandı. UEFA listesine ismi yazılmayan Oliviera sadece Şampiyonlar Ligi için kadroya dahil edilebilecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz