GeriBasketbol 16 yıl sonra yine ev sahibiyiz
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

16 yıl sonra yine ev sahibiyiz

16 yıl sonra yine ev sahibiyiz

Münih’te toplanan Turgay Demirel’in başkanlığındaki FIBA Avrupa Yönetim Kurulu, EUROBASKET 2017’de 4 gruptan birinin ve finallerin Türkiye’de oynanmasına karar verdi.

VE EUROBASKET 2017, 16 yıl sonra İstanbul’da... Almanya’nın Münih kentindeki FIBA Avrupa Yönetim Kurulu toplantısı sonunda ev sahipliği için Finlandiya, İsrail, Polonya ve Romanya ile yarışan Türkiye amacına ulaştı.

Turgay Demirel’in başkan, TBF Başkanı Harun Erdenay’ın da yöneticisi olduğu FIBA Avrupa, Türkiye’nin, 2017 Avrupa Şampiyonası’nda dört gruptan birine ve final turuna ev sahipliği yapmasına karar verdi.

SUNUM HİDO’DAN

Harun Erdenay uzun uğraşlar sonucu kazanılan ev sahipliği sonunda haklı bir gurur yaşadıklarını dile getirdi. Türkiye’nin sunumunu ise Basketbol Federasyonu CEO’su Hidayet Türkoğlu, Dışilişkiler Danışmanı Emir Turam ile Pazarlama ve Strateji Danışmanı Bettina Kuperman yaptı.
2001’deki turnuvanın Türk basketbolu açısından dönüm noktası olduğuna değinen Demirel, “Erdenay liderliğinde üst düzey bir organizasyon düzenleneceğine eminim” dedi.

 

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle