Ege Haberleri

  16 yıl sonra sokakta

  Cem ULUCAN / AYDIN, (DHA)
  13.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ALMANYA’da kaynak ustası olarak çalışan ve ardından Türkiye’ye dönen Süer Taylan’a (64), 30 yaşında gittiği hastanede yüksek tansiyon, şeker hastalığı tanısı konuldu.

  Taylan, 1995’te kalp krizi ve beyin kanaması geçirdi. Daha sonra yeniden geçirdiği iki kriz sonucu Taylan’ın sol kolu dışında tüm vücudunda felç oluştu.
  İsteğe bağlı emekli olan ve 16 yıldır çeşitli nedenlerle hastaneye gittiği zamanlar dışında evinden çıkamayan Taylan’ın bakımını eşi Nagehan Taylan (60) üstlendi. Bir süre önce evde sağlık hizmeti almaya başlayan hastayı ziyaret eden, Atatürk Devlet Hastanesi Evde Sağlık Hizmetleri Ekibi ile İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Şenol Okur, fonksiyonlu yatak ve tekerlekli sandalyeyi temin etti. Çok uzun süre sonra dışarıda gezen Taylan, “Aydın ne kadar değişmiş. Gezmek insanın hayatını değiştiriyor” dedi.

  560 kişiye evde sağlık hizmeti

  Atatürk Devlet Hastanesi Evde Sağlık Hizmetleri Birimi’nin 560 kişiye hizmet verdiğini söyleyen İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Şenol Okur, “Sağlık kurulu raporu ile hastalarımızın ihtiyacı olduğu belgelendirilmiş hasta karyolası, havalı yatak ve benzeri, tedaviye yardımcı olabilecek ve demirbaş niteliğindeki tıbbi cihazlar, imkanlar ölçüsünde evde sağlık hizmeti veren hastanelerimiz veya müdürlüğümüz tarafından temin edilmektedir” diye konuştu.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı