« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"16 yaşta dünyanın en önemli organizasyonu"

Basketbol Mili Takımlar İdari Menajeri Barbaros Akkaş, Türk Telekom Uluslararası Yıldız Erkekler Basketbol Turnuvası'nın 16 yaş kategorisinde dünyadaki en önemli turnuva olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
12 takımın mücadele edeceği ve Cumartesi günü başlayacak olan organizasyonla ilgili olarak düzenlenen basın toplantısına katılan Akkaş, burada yaptığı konuşmada, turnuvada geleceğin dünya yıldızlarının yer alacağını aktardı.
Akkaş, turnuvanın 1994 yılından beri düzenlendiğini anımsatarak, “Turnuvanın ilki de Sakarya'da düzenlenmişti. Bu organizasyon 16 yaş grubunda dünyadaki en önemli organizasyon. Geçen yıl yapılan organizasyona farklı kıtalardan da takımlar gelmişti. Bu organizasyonun yapılmasında emeğe geçen herkese teşekkür ediyorum. Çünkü gerçekten çok önemli bir turnuva yapıyoruz” dedi.

Geçmiş yıllarda yapılan turnuvalarda Basketbol Türk Milli Takım'da mücadele eden Semih Erden, Ömer Aşık, Ersan İlyasova, Cenk Akyol, Hakan Demirel ve Enes Kanter gibi basketbolcuların yer aldığını ifade eden Akkaş, turnuvanın önemine vurgu yaptı.

Akkaş, geleceğin yıldız adaylarının bu tür turnuvalarda yetiştiğine işaret ederek, şöyle konuştu:
“Biz bu büyük turnuvayı her yıl yapıyoruz. Bu şekilde yurt dışından çok sayıda izleyici de gelecek. Çünkü her ülkeden yıldız oyuncular burada ter dökecek. Geçen yıllarda da maçlar canlı verilmişti. Yine bununla alakalı görüşmelerimiz devam ediyor. Yani her açıdan mükemmel bir şekilde gerçekleşmesini istiyoruz turnuvanın. Maçlara girişler ücretsiz olacaktır. Burada dolu tribünlere karşı oynamak gerçekten çok önemli.”

A Milli Basketbol Takımı Menajeri Erdenay

Toplantıya katılan A Milli Basketbol Takımı Menajeri Harun Erdenay da turnuvada yer alan oyuncuların ileride dünyanın en önemli takımlarda oynayacağına işaret etti.

Erdenay, turnuvada çok yetenekli basketbolcuların yer aldığını belirterek, şunları söyledi:
“Bütün ülkelerdeki 15 yaşındaki basketbol konusunda pişme aşamasına geçen çocuklar burada ter dökecek. Burada mücadele edecek olan oyuncular ileride dünyanın en iyi takımlarında forma giyecek. Enes Kanter ve Tony Parker gibi yıldızlar da bu turnuvada oynadı. Yani 7-8 sene sonraki milli takımda, burada oynayan oyuncular yer alacak. Bu açıdan çok önemli bir turnuva bu. Bütün takımlara başarılar diliyorum. İnşallah en iyi dereceyi bizim takımımız alır.”

Bunları da Beğenebilirsiniz