Gündem Haberleri

GÜNDEM

  16 yaşındaki kıza tecavüz iddiası

  Hakan ÇELİKBAŞ/SAMSUN, (DHA)
  15 Mayıs 2010 - 13:12Son Güncelleme : 15 Mayıs 2010 - 13:12

  SAMSUN’un Canik İlçesi Gürgenyatağı Köyü’nde 69 yaşındaki Yaşar U., akrabası 16 yaşındaki G.U.'ya tecavüz ettiği iddiasıyla gözaltına alındı.

  İstanbul’da yaşayan ve her yıl bu aylarda tütün ekmek için Samsun'a köyüne gelen Yaşar U., eve yardım için tarlasında çalışan lise öğrencisi G.U.'ya 2 yıl önce iddiaya göre tecavüz etti. Yaşar U., 2 yıldır her gelişinde zorla cinsel ilişkiye girdiği kızı, “Kimseye bir şey söylemeyeceksin. Yoksa seni öldürürüm” diyerek tehdit etti. Önce korkusundan kimseye birşey söyleyemeyen G.U., daha sonra yaşadıklarını bir yakınına anlattı. Babası ölen, annesi de engelli olan G.U., yakınları tarafından Samsun Doğum ve Çocuk Bakımevi Hastanesi’ne götürüldü. Burada yapılan kontrollerde G.U.’nun bakire olmadığı belirlendi.

  Bunun üzerine yakınları ile birlikte jandarmaya giden kız, Yaşar U.’dan şikayetçi oldu. G.U. ifadesinde, “Yaşar U. uzaktan akrabam olur. Yaşar U. İstanbul’da yaşıyor. Her yıl Samsun’a gelerek tütün eker. Ben de onun tarlasında çalışır, evin ihtiyaclarını gideririm. 2 yıl önce bana zorla tecavüz etti. Sonra her Samsun’a gelişinde beni tehdit ederek zorla birkaç kez ilişkiye girdi. Bana ‘Birine söylersen seni öldürürüm’ diyerek tehdit etti. Korktuğum için kimseye birşey diyemedim. Sonunda dayanamayıp yakınlarıma durumu anlattım. Şikayetçiyim” dedi.

  Şikayetin ardından çalışma başlatan jandarma, Samsun’da bulunan Yaşar U.'yu dün gözaltına alındı. Suçlamaları kabul etmeyen şüpheli, “Ben kimseye tecavüz etmedim. Böyle birşey yapmadım. Yapmam da mümkün değil” dedi. Olayla ilgili sboruşturma sürüyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı