Gündem Haberleri

  16’ncı mucize

  Orhan SAAT Şefik DİNÇ/İSTANBUL
  01.02.2005 - 02:05 | Son Güncelleme:

  Boğaziçi Köprüsü’nden intihar etmek için atlayan 30 yaşındaki tekstilci Altuğ Anılsın, paltosu paraşüt gibi şişince ölümden kurtulan 16. kişi oldu.

  Bugüne kadar köprülerden atlayan 15 kişi kurtuldu.

  İstanbul Dudullu’daki Emteks Tekstil firmasından dün sabah iş görüşmeleri yapmak için ayrılan Altuğ Anılsın, saat 10.30 sıralarında Boğaziçi Köprüsü’nün Ortaköy ayakları kesimine geldiği sırada Alferomeo marka otomobilini durdurdu. Otomobilin anahtarını yanına alan Altuğ Anılsın, çantasını ve cep telefonunu otomobilde bırakıp korkuluklara tırmandı. Çığlıklar atarak kendisini engellemeye çalışanları dinlemeyen Anılsın, hiç tereddüt etmeden kendini korkuluklardan bıraktı.

  Deniz yüzeyine çarpan Anılsın, ilk şoku atlattıktan sonra Ortaköy’e doğru yüzmeye başladı. Bir süre yüzmeye devam eden Anılsın, Sahil Güvenlik’e ait botla kıyıya çıkarıldı. Görgü tanıkları, Anılsın’ın siyah paltonsunun rüzgarda paraşüt gibi şişerek, inişini yavaşlattığını söylediler.

  Faktoring şirketinden 50 milyarı öde telefonu geldi

  Köprü Koruma Polis Merkezi’ne çekilen otomobilde arama yapan polis, ön koltuğunda, Anılsın’ın cep telefonu, çantası, bir şişe su ve sakinleştirci ilaç tabletleri buldu. Anılsın, köprüden atladıktan kısa bir süre sonra çalmaya başlayan cep telefonuna polisler cevap verdi. Telefonda isminin Oğuz olduğunu söyleyen kişi, bir faktoring şirketinden aradığını ve Altuğ Anılsın’ın bugün ödeyeceği 50 milyar lira borcunu hatırlatmak için aradığını söyledi. Bu kişi, polisten Anılsın’ın intihar girişimini öğrenince telefonu aceleyle kapattı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı