Ege Haberleri

EGE

  16 daireli apartmanın 14’ünden el sallanıyordu

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  30.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Alsancak Gündoğdu Meydanı’nda yaptığı İzmir mitingine yoğun yağışa rağmen katılımdan ve çevre binalardaki halkın desteğinden mutlu olduğu bildirildi.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumartesi günü İzmir Alsancak Gündoğdu Meydanı’nda yaptığı mitinge yoğun yağmura rağmen binlerce kişi katıldı. Meydanın dolması parti yöneticilerinin yüzünü güldürürken, CHP Lideri’nin de kentten memnun ayrılmasını sağladı.

  İl Başkanı Tacettin Bayır, hedefledikleri gibi bir miting gerçekleştirdiklerini belirtti, “Çok mutluyuz. Canlı bir miting oldu. Bizim hesabımıza göre 200 binin üzerinde vatandaş alandaydı. Bizim de hedefimiz zaten bu kadardı. Yağmur olmasaydı bu sayı daha da fazla olabilirdi. Ama buna rağmen İzmirliler akın etti” dedi.

  Kılıçdaroğlu’nun kentten memnun ayrıldığını kaydeden Bayır, sözlerini şöyle sürdürdü: “Miting sonrası da vatandaşların ilgisi görülmeye değerdi. Parti otobüsüyle hareket edemedik. İzmirliler genel başkanımızın partimize yeni bir soluk getirdiğini, umut olduğunu söylüyor. Taşıma kalabalıklarla miting yapmadık. Herkes kendi çabasıyla geldi. Kendisi uçağa binmeden önce elimi sıkı bir şekilde tutarak, ‘Başkan çok diri bir mitingdi. Tebrik ederim’ dedi. Seçimlere sayılı gün kaldı. Çalışmalarımızı artırarak devam ettireceğiz. 8 Haziran’da Kemalpaşa’da bir mitingimiz daha var. Genel başkanımız 11 Haziran’da ilçeleri gezecek.”

  En iyi anket

  Genel Başkan Yardımcısı ve 2. Bölge birinci sıra adayı Alaattin Yüksel de alanda 200 binden fazla vatandaşın olduğunu öne sürdü, “Son yıllarda gördüğüm en coşkulu mitinglerden biriydi. İki kez sağanak şeklinde yağmur yağdı. Ama alan yine de doldu taştı. Mitingimizin en önemli özelliği, alanda gençler ve kadınlar vardı. Genel başkanımız çok keyifli ayrıldı. Mitingden sonra da insanların ilgisi görülmeye değerdi. Aslında tam bir kamuoyu araştırması oldu. 16 daireli bir apartmanda 14’ü el sallıyordu. Bu en iyi anket” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı