GeriSpor 150 sporcu mücadele edecek
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

150 sporcu mücadele edecek

150 sporcu mücadele edecek
refid:15064196 ilişkili resim dosyası

6. Türk Dünyası Güreş Turnuvası ve Kültür Şöleni yarın İstanbul'da başlayacak.

Etkinlikte Türkiye ile birlikte 11 ülkeden yaklaşık 150 sporcu mücadele edecek.

İstanbul Gençlik Spor İl Müdürü Tamer Taşpınar, Güreş Federasyonu Başkanı Osman Aşkın Bak ve Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ile birlikte Üsküdar Belediyesi Sosyal Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında organizasyonla ilgili bilgi verdi.

Taşpınar, iki gün sürecek organizasyonun Üsküdar Belediyesinin sponsorluğunda düzenlendiğini belirterek, “Her geçen yıl daha güzel olması için gayret ettiğimiz turnuvamıza bu yıl Türkiye'nin yanı sıra Azerbaycan, Özbekistan, Türkmenistan, Dağıstan, Bulgaristan, Makedonya, Kosova, Irak, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Suriye katılacak. Güreş Federasyonunun takvimine giren turnuvada yaklaşık 150 güreşçi mücadele edecek. Organizasyonda ayrıca Türk dünyasının çeşitli kültürel zenginlikleri de sergilenecek. Katılan tüm sporculara başarılar diliyorum” diye konuştu.

Osman Aşkın Bak, Güreş Federasyonu olarak turnuvayı desteklediklerini ifade ederken, Mustafa Kara ise sosyal belediyecilik kavramı altında sporun önemli bir yeri olduğunu dile getirerek, Üsküdar Belediyesi olarak bu anlamda yaptıkları çalışmalardan söz etti.
Organizasyonda yarın 42, 50, 58, 69 ve 85 kiloda, 20 Haziran Pazar günü ise 46, 54, 63, 76 ve 100 kiloda eleme ve final müsabakaları yapılacak.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle