Gündem Haberleri

GÜNDEM

  150 milyonluk servet DNA sonucunu bekliyor

  İZMİR, (DHA)
  03 Kasım 2009 - 00:00Son Güncelleme : 02 Kasım 2009 - 15:57

  İzmir'in Aliağa İlçesi'nde sahibi olduğu demir çelik fabrikası Erol Evcil'in adamları olduğu iddia edilen kişiler tarafından elinden alınan ve yaklaşık 5 yıl sonra öldürüldüğü ortaya çıkan işadamı Sezai Rahmi Özden'in ailesi, 150 milyonluk serveti geri almak için bulunan kemiklerde kimlik tespiti için yapılan DNA raporunu bekliyor.

  CESEDİ 5 YIL SONRA BULUNAN İŞADAMININ FOTOĞRAFLARI

  Sahibi olduğu Sözden Demirçelik ile satın alıp adını Say Metal olarak değiştirdiği Ege Metal'i sattıktan sonra, 2004 yılının Ekim ayında ortadan kaybolan Sezai Rahmi Özden'in dosyası, 2007 yılında özel ekibin kurulmasıyla tekrar araştırılmaya başlandı. Araştırmalar sırasında, fabrikada satın alma müdürü olarak işe başlayan ardından genel müdürlüğe kadar yükselen Mustafa E. ve avukat Talat T.'nin çıkar amaçlı suç örgütü kurdukları yolunda bilgileri ulaşıldı.

  Polisin teknik ve fiziki takibe aldığı şüphelilere yönelik 2.5 yıllık araştırmanın ardından, geçen Ağustos ayında düzenlenen ‘Piramit Operasyonu’nda çete lideri Mustafa E., avukat Talat T., muhasebeci B.A., avukatın şoförü Güneş Murat B. ile işadamını öldükten sonra parçalara ayıran Hakan Z.'nin de aralarında bulunduğu 12 kişi gözaltına alındı. İzmir 8'inci Ağır Ceza Mahkemesi, yapılan sorguluma sonunda fabrikanın genel müdürüyken hisseleri ele geçiren Mustafa E., avukat Talat T., işadamının cesedini parçalayan Hakan Z. ve şoför Güneş Murat B.'yi tutuklarken, 8 kişiyi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı.

  AİLESİ DNA TESTİNİN SONUCUNU BEKLİYOR

  150 milyonluk servet DNA sonucunu bekliyor
           Sezai Rahmi Özden'in eşi ve oğlu
  Adli Tıp Kurumu'ndan DNA testi sonucunun çıkmasını bekleyen Sezai Rahmi Özden'in oğlu Süleyman Özden, babasını öldürenlerin 2 fabrikadan birini Erol Evcil'e sattıklarını, diğer fabrikayı da üzerlerine geçirdiklerini söyledi. İki fabrikayı da yasal yollara başvurup geri almak için DNA testi raporunu beklediklerini belirten Özden, “Babamın hayatına mal olan iki fabrikayı da geri alacağıma inanıyorum. Bu zaten bizim hakkımız. Fabrikalar zorla elimizden alındı. Değerleri 150 milyon TL'yi buluyor. Fabrikaları yeniden aldığımız taktirde, Mehmetçik Vakfı'na 10 milyon TL bağışta bulunacağız. Bununla ilgili Türk Silahlı Kuvvetleri'ne mektup gönderdik. Babamın acısı yerde kalmayacak. Suçlular er geç cezalarını çekecek. Biz 5 yıldır bu acıyı çektik” dedi.

  Yanlarında muhasebeci olarak çalışan ve babasının iyi niyetli davranıp işleri yürütmesi için vekalet verdiği Mustafa E.'nin ve onun avukatının ‘şeytanca plan yaparak babasını öldürdüklerini’ iddia eden Süleyman Özden, “Say Metal'in sahibi olan babam, daha sonra şimdiki adı Ege Metal Demir Çelik Fabrikası'nı almıştır. İddiaya göre babamı, avukat Talat T. ile birlikte öldüren Mustafa E., Ege Metal'i Erol Evcil'e sattıktan sonra, diğer fabrikayı da kendi üzerine geçirmiştir. Babamın hayatına mal olan fabrikaları nasıl ele geçirdikleri 5 yıl sonra ortaya çıktı. Kimse babamın hayatına mal olan malları yiyemez. Bu malları da kimseye yedirmeyeceğim. DNA testi sonucları çıktıktan sonra bunları geri almak için hukuk mücadelesine başlıyacağım” dedi.

  KARDEŞİ İNTİHAR EDEN FUNİKA'NIN SAHİBİYDİ
  Eşinin kemikleri bulunmasından sonra yaşadığı büyük acıyı içine gömmek isterken Denizli'de intihar eden kardeşi Funika'nın patronu Osman Nuri Sözkesen'in acısıyla bir kez daha yıkılan Zehra Özden, “Eşimin gece gündüz çalışıp sahip olduğu malları onun canını alarak sahip oldular. Ama yukarıda Allah var. Kimse, hak etmedikten sonra kimsenin malını yiyemez. İşte beş yıl sonra da olsa gerçekler ortaya çıktı. Mustafa E. ile avukat Talat T., eşimi öldürüp mallarına sahip olmuşlar. Eşimin sahip olduğu her şeyi geri alabilmek için DNA testi sonuçlarını bekliyoruz. Şu anda elimiz kolumuz bağlı. Cinayet olayından sonra Mustafa E.'nin işlettiği fabrikada çalışan 200 işçi işten çıkarıldı ve kapısına kilit vuruldu. Eşimin katillerine gerekli cezanın verileceğine inanıyorum. Eşimin acısını yüreğimde taşıyorum” dedi.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı