Gündem Haberleri

GÜNDEM

  150 milyona 36 yıl hapis

  Hürriyet Haber
  17 Mart 1999 - 00:00Son Güncelleme : 17 Mart 1999 - 00:01

  Beyoğlu - Eniştesinden tehditle para aldığı iddiasıyla yargılanan Hüseyin Şenyurt, ‘‘Eski sabıkalıyım, bunu yapmam için çok aptal olmam lazım. Bu bir komplodur’’ dedi.

  Gasp ve ruhsatsız silah taşımak suçlarından 36 yıla kadar hapis istemiyle Beyoğlu 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmaya başlanan Şenyurt, önceki günkü ilk duruşmasında, eniştesinin muhallebicisinde çalıştığını, parasını elden aldığı için sorun yaşadığını anlattı: ’’100 milyon lira borcu vardı. Bir kaç kez istedim, vermedi. Olay günü Kurtuluş’taki dükk*ana gittim. Paramı istedim. Beni tersledi. İftar vaktiydi ve dükkan doluydu, müşterilerin yanında tartışmak istemedim. Mutfağa gittim. Dükk*andaki polislerce gözaltına alındım. Sabıkalıyım ve suç işlediğimde kaç yıl yatacağımı biliyorum. Silahı düşmanlarımdan korunmak için taşıyorum’’ diye konuştu. Döner bıçağı ve silah tehdidiyle toplam 150 milyon lirasınının alındığını söyleyen Mustafa Türkmen ise kuzini ve kaynı olan Şenyurt’un uyuşturucu bağımlılığından kurtulduktan sonra dükkanlarında çalıştığını, sonra kendi isteğiyle ayrıldığını anlattı: ‘‘Gelip gidip para istiyordu. Tabanca çektiğinde yandaki dükkanlardan 100 milyon lirayı toplayıp vermiştim. Olay günü yine para istedi, vermeyince sinirlendi. Mutfaktan döner bıçağını aldı. Ben de dükkanda oruç açan polislere haber verdim. Biz bunca yıl onun ekmeğini verdik. Ama sonra bizi sırtımızdan vurdu’’ dedi.

  Mahkeme heyeti, Şenyurt'u gözaltına alan polislerin dinlenmesi ve dosya eksikliklerinin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı