« Hürriyet.com.tr
MENÜ

150 milyon dolar'la geliyorum

16 Haziran’da yapılacak Beşiktaş Kongresi öncesi iki aday arasındaki yarış kızışıyor. Adalı’nın 150 milyon dolarlık bütçeyle geleceğini söylemesine Başkan Orman, gerçekçi olmadığını vurgulayarak itiraz etti.

İsmail Er
SON GÜNCELLEME

BEŞİKTAŞ Kulübü başkan adayı Serdal Adalı, siyah beyazlı işadamlarıyla İstanbul’daki buluşmasında 150 milyon dolarlık bir kaynak için şahsi kefalet vereceğini söyledi.
Söz konusu kaynağı UEFA kriterlerine uygun olarak kulüp kasasına koyacaklarını anlatan Adalı, “Oluşturacağımız yönetim kurulumuzla birlikte 150 milyon dolarlık şahsi kefaletlerimizi ortaya koyduk. Oluşturduğumuz ve anlaşmalarını yaptığımız 150 milyon dolarlık kaynak kulübe rahat bir nefes aldırtacak” dedi.
Sardal Adalı’nın kulübün mali yapısını güçlendirmek için kullanacağı bu kaynağı yurtdışından sağlayacağı öğrenildi.

‘ZAFER DİRENİŞİNE HAZIRLANACAĞIZ’

BEŞİKTAŞ’I her alanda geleceğe taşımak istediklerini vurgulayan Adalı, “Kulübün rahat nefes alması için her türlü özveriyi göstereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Bunu tesis etmek için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Camianın teveccühü ve ısrarı bizleri buralara kadar getirdi. Beşiktaş Kulübü’nü yönetmeye seçildiğimizin günün sabahı kapılarımız elinde projeleri olan tüm kongre üyelerine açıktır.
Hep birlikte zafer direnişine hazırlanacağız. Çünkü camaia olarak başarılara ve hedeflere açız. Bunun gerçekleşmemesi için neden yok” diye konuştu.

‘ÜÇÜNCÜLÜĞÜ KABUL EDECEK DEĞİLİZ’

Ezeli rakipleriyle aralarındaki makasın ya giderek açılacağını ya da 2-3 yılda kapatacaklarını söyleyen Adalı, “Burada amacımız Beşiktaş’ın iyiliği. Bundan sonraki 3 yıllık süreçte kulübün vizyonunu belirleyeceğiz.
Ya rakiplerimizle aradaki fark açılacak ya da onları geçeceğiz. Bunun için maddi manevi ne gerekiyorsa yaparız. Stadyum projesi gecikmiş bir proje. Hedefleri belirlemede eksikliğimiz var. Camia olarak ikinciliği ya da üçüncülüğü kabul edecek bir yapımız yok.
Mütevazıyız ama ezeli rakiplerimizden geride kalmamamız lazım. İnşallah kendimizi iyi anlatabiliyoruzdur” dedi.
Öte yandan Serdal Adalı, başkan seçilirse futbol genel direktörü Önder Özen ile devam edebileceğini söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz