GeriSpor 15 yaşında Manchester'a
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  22
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

15 yaşında Manchester'a

15 yaşında Manchester'a
refid:5331301 ilişkili resim dosyası

Manchester City Kulübü, daha önce 2 kez denediği Beşiktaş A Genç Takımı’ndaki Batuhan Karadeniz’e teklifte bulundu. Siyah beyazlılar, lise öğrencisi Batuhan’ın fiyatını 1 milyon Sterlin olarak belirledi.

BEŞİKTAŞ’ın A Genç Takımı’nda oynayan 15 yaşındaki Batuhan Karadeniz’e İngilizlerin ünlü kulübü Manchester City talip oldu. Siyah beyazlı kulübün Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kurulu Manchester City Kulübü’nün teklifini değerlendireceklerini belirtirken, Alt Yapı Sorumlusu Sinan Vardar, 1.87 metre boyundaki bu oyuncunun bonservis fiyatını 1 milyon Sterlin olarak belirlediklerini söyledi.

Beşiktaş’ın 15 yaşındaki yıldız oyuncusu 22-29 Temmuz tarihleri arasında menajer Aytaç D.Erenler aracılığı ile Manchester City Kulübü’nün Akademi denemelerine katıldı. Burada kendisini izleyenleri çok etkileyen Batuhan, ardından 2-8 Ağustos tarihleri arasında İsviçre’de Bad Ragaz’da yapılan U16 Internatıonal Swiss Cup Turnuvası’nda en başarılı oyuncu seçildi. Batuhan, 2-9 Ekim 2006 tarihleri arasında Manchester Kulübü Akademisi’ne 2. kez katıldı ve yine futbol otoritelerinin hayranlığını kazanırken, kendisi için de Ada yolunu açtı.

Premier Lig’e hazırlanacak

Ve Manchester City önceki akşam Batuhan için düğmeye bastı. İstanbul Eyüp Otakçılar Lisesi 1. sınıfında okuyan genç futbolcu konusunda Beşiktaş’la görüşmek için menajer Aytaç D.Erenler’i tam yetkili kılan Manchester Kulübü resmi teklifte bulunarak şöyle dedi:

"Manchester City Futbol Kulübü’nün Akademisi, İngiltere’nin en köklü eğitim kurumlarından biridir. Batuhan Karadeniz’e hem üst düzeyde yaşam ve eğitim imkanları sunulacak, hem de kendisi İngiltere Premier Ligi’nde oynamaya hazırlanacak. Beşiktaş Kulübü alt yapısı açısından uluslararası gurur olacak bu gelişme için şartları belirleyip Manchester City Kulübü’ne bildirmenizi rica ederiz."

Manchester City Futbol Kulübü Akademi Sorumlularından Barry Ponyton tarafından gönderilen yazıda Batuhan Karadeniz’in gelecek vaadettiği ve bu oyuncunun futbolla ilgili önemli özellikleri bulunduğuna değinildi. Ponyton, Beşiktaş Kulübü’ne bu oyuncuyu Manchester Futbol Akademisi’ne almak için tüm imkanları seferber edeceklerini bildirdi.

Benim için piyango

Futbol yaşamı ve eğitimini etkileyecek İngiltere’den gelen teklife çok sevindiğini ifade eden Batuhan Karadeniz, "Beşiktaş’ta mutluyum. Gözümü Beşiktaş’ta açtım. İngiltere’den gelen teklif benim için piyango. Parasal yönden çok, eğitim yönü beni ilgilendiriyor. Çünkü iyi bir futbolcu eğitimli ve örnek olmalı" dedi.

Beşiktaş Alt Yapı Sorumlusu Sinan Vardar, sadece Beşiktaş değil Türk futbolunun geleceği için yıldızların önünü açtıklarını ifade ederek Batuhan’ın gelecekte Dünya futbolunda söz sahibi olacağını belirtti. Vardar şöyle konuştu:

"Beşiktaş alt yapısında sadece Batuhan değil Can, Emre ve bir çok önemli yıldızlar var. Önemli olan onlara inanıp formayı vermek. İngilizlerin ünlü takımı Manchester City takımının Batuhan’ı keşfetmesi yeni değil. Beşiktaş alt yapısında Batuhan gibi İngiliz takımlarında oynayacak bir sürü oyuncu var. İngiliz takımının bu oyuncu hakkında kesin karar vermesi bizlerin ne kadar doğru iş yaptığımızı gösteriyor. Batuhan fiziği ile birçok yabancı oyuncudan daha kaliteli ve teknik. Ama nedense gerekli şans ve ilgi gösterilmiyor. İngilizler’in bu talebi umarım kulüplerimizin alt yapıya daha sağlıklı eğilmelerini sağlar."

Hem golcü hem asistci

Mehmet Ekşi: (Beşiktaş Özkaynak Düzeni Genel Koordinatörü)

YÜKSEK bir oyuncu iki ayağını da çok iyi kullanıyor. Gol yüzdesi çok yüksek. Uzun boylu olmasına rağmen top tekniği ileri derecede. Topla çok iyi çıkıyor. Golcülüğü kadar gerek kafa gerekse ayakları ile çok iyi asist yapıyor. Özellikle kontrataklarda ve birebir çalımlarda etkili. Takım arkadaşlarını tekniği ve fiziği ile ateşleyecek özellikler taşıyor. Minik Takım’dan A Genç Takımı’na kadar takip ettik. Okul yaşamından futbol sahalarındaki tutumuna kadar BEFAM tarafından kurulan bilgisayar ağlı oyuncu takip komitemizin en önemli futbolcuları arasındaydı. Sadece Beşiktaş değil Türk Milli Takımı için önemli değer olacak.

Antrenörleri Batuhan Karadeniz’i şu sözlerle tanımladı

Beyaz Carew


Şenol Erkuloğlu (BEFAM yöneticisi):

Rusya ile oynanan karşılaşmada attığı gol hala konuşuluyor. Benim gözümde beyaz Carew. Sergen gibi teknik, Gökhan Güleç kadar hızlı.

Ömer Gülen (Antrenör):

Hiçbir antrenmanı aksatmadı. Top tekniğini fiziği ile birleştirip bu kadar rahat oynayan oyuncu yok. Gol atmaktan çok attırmayı seviyor.

Halim Okta (Antrenör):

İyi bir tekniğe ve gol vuruşlarına sahip. Hava toplarında oldukça etkili. Bir santraforda olması gereken özelliklere sahip.

Haluk Duranoğlu (Antrenör):

Mütevazi ve çalışkan. Çok sakin. Gol yollarında çabuk düşünen ve hemen karar verebilen bir özelliğe sahip.

Sami Şenol: (Minik Takım’dan ant.):

Minik takımdayken futbolu ve davranışları ile sahada tam bir lider gibi hareket ediyordu. Uzun boylu olmasına rağmen bileklerini çok iyi kullanıp çalım atıyor.

Sarp Yiğit (Antrenör): Hırslı ve kabiliyetli. Rakip ceza alanına girdiğinde, gol atmadan kendi sahasına dönmez.

EN GENÇ TRANSFERLER

Freddy Adu14GanaDC United

Cesc Fabregas16Barcelona AltyapıArsenal

Theo Walcott16SouthamptonArsenal

P.Neves Denilson18Sao PauloArsenal

Isaac Promise18NijeryaG.Birliği

Draman Haminu19KızılyıldızG.Birliği

Lionel Messi19Newell’s Old BoysBarcelona

Kim Kimdir?

Adı Soyadı: Batuhan Karadeniz

Doğum Tarihi: 24.04.1991

Doğum Yeri: İstanbul

Boy: 1.87

Kilo: 75

Mevkii: Forvet

Okulu: Eyüp Otakçılar Lisesi 1. Sınıf

Kariyeri: 5 yıldır yer aldığı Beşiktaş’ın minik takımında yetişti. Şu an genç takımda oynuyor ve geçen yıl 48 gol attı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle