Gündem Haberleri

GÜNDEM

  15 yaşında başlayan bir dram

  Murat KİBRİTOĞLU/ADANA, (DHA)
  04 Ekim 2007 - 16:00Son Güncelleme : 04 Ekim 2007 - 16:00

  ADANA’da amcasının oğlu 20 yaşındaki İ.Ü. ile nikahsız olarak evlendirilen ancak eşiyle problem yaşayınca anneannesinin yanına gönderilen 15 yaşındaki Ş.Ü., dayısı 50 yaşındaki F.A.'nın kendisini taciz edip, ellerini ve ayaklarını zincirle bağladığını ileri sürerek, polise sığındı.

  8 ay önce ailesi ile birlikte Şanlıurfa’dan Mersin’in Tarsus İlçesi'ne tarım işçisi olarak çalışmaya gelen Ş.Ü., burada amcasının oğlu İ.Ü. ile imam nikahı ile evlendirildi. Birlikte yaşamaya başlayan çift problem yaşamaya başlayınca genç kız, ailesi tarafından Şanlıurfa’daki anneannesinin yanına gönderildi. İddiaya göre geçen ay Şanlıurfa’ya yeğeninin yanına giden F.A., genç kızı annesinin yanına götüreceğini söyleyip, Adana’ya tarım işçilerinin bulunduğu çadır alanına getirdi. İddiaya göre, burada yeğenine aşık olduğunu ve evlenmek istediğini söyleyen F.A., genç kızın tepki göstermesi üzerine ellerini ve ayaklarını bağlayarak kaçmasını önledi. Sadece ihtiyacını karşılaması için serbest kalan Ş.Ü., bu sabah dayısına hasta olduğunu ve hastaneye gitmesi gerektiğini söyledi. Genç kıza kimseye bir şey söylememesi konusunda tembih eden F.A., serbest bıraktığı Ş.Ü.’yü Adana Doğumevi’ne getirdi.

  Burada dayısının bir anlık dalgınlığından faydalanan Ş.Ü., yaya olarak kaçarak Karasoku Mahallesi'ndeki Adana Emniyet Müdürlüğü Foto Film Merkezi’ne sığındı.

  Dayısının kendisine aşık olduğunu ve evlenmek istediğini söylediğini ileri süren Ş.Ü., “Tarsus’ta amcamın oğlu ile mutlu bir evliliğim vardı.
  Daha sonra aramız açıldı. Ailem tatsızlık çıkmasın diye beni Şanlıurfa’ya anneannemin yanına gönderdi. Bir süre sonra dayım yanıma gelip annemin yanına götüreceğini söyledi. Ancak beni Adana’ya getirip kendi kaldığı çadıra götürdü. Bana aşık olduğunu ve evlenmek isteğini söyledi. Ben de kendisine öz dayım olduğunu böyle bir şeyin mümkün olmadığını söyleyince beni bağlayıp kaçmamı engelledi. Daha sonra hasta olduğumu söyleyince getirdiği hastaneden kaçıp polise sığındım” dedi.

  Polis, dayısının kendisini götürdüğü çadır bölgesini bilmediğini ileri süren genç kızın verdiği eşkal doğrultusunda F.A.’nın yakalanması için soruşturma başlattı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı