NİĞDE HABERLERİ

15 Temmuz öykü yarışmasında ödüller verildi

DHA
26.04.2017 - 13:08Son Güncelleme :
DHA

NİĞDE'de 15 Temmuz Şehitleri Spor Lisesi'nin Türkiye genelinde düzenlediği 'Gençlerin Kalemiyle 15 Temmuz Ruhu Hikayelerde Yaşatılıyor' temalı öykü yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.
Niğde Kültür Merkezi'ndeki ödül törenine Vali Ertan Peynircioğlu, AK Parti milletvekilleri Erdoğan Özegen, Alpaslan Kavaklıoğlu, Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, öğrenciler ve davetliler katıldı.  Törende 15 Temmuz Şehitler Spor Lisesi öğrencileri ve Güzel Sanatlar Lisesi Orkestrası gösteri sundu.
Vali Ertan Peynircioğlu yaptığı konuşmada "Bu memleket çok hainlik gördü, ama 15 Temmuz bu hainliklerin en büyüğü idi" diyerek şöyle devam etti:
"Bu memleket o gün 250’ ye yakın şehit verdi ve 2 bin 500’ e yakın insanımız yaralandı. Niğde o gece 6 şehit verdi ve ülkemizin en çok şehit veren illerinden biri oldu..Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un dediği gibi Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırtmasın, biz de Allah bir daha bu millete15 Temmuzlar, bir daha darbe girişimleri yaşatmasın diyoruz."
Daha sonra yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri, Vali Peynircioğlu ve protokol üyeleri tarafından verildi. Niğde Anadolu Lisesi öğrencisi Aleyna Kendir de 'Deste' adlı öyküsü ile ödül aldı.

Uğur MART7NİĞDE,(DHA)
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Niğde haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Niğde ilinden 15 Temmuz öykü yarışmasında ödüller verildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Nisan 2017 tarihinde saat 13 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 15 Temmuz öykü yarışmasında ödüller verildi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı