ÇANKIRI HABERLERİ

15 Temmuz İstiklal Tüneli'nin koordinatörü Kastamonu oldu

DHA
18.05.2017 - 16:52Son Güncelleme :
DHA

ÇANKIRI, (DHA)- ÇANKIRI ve Kastamonu illeri arasında bulunan Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli'nde olası kazalara veya acil durumla ilgili en seri bir şekilde müdahale edilmesini sağlamak ve bu anlamda sorumlulukları ayrıntılı bir şekilde belirlemek amacıyla Kastamonu Karayolları Bölge Müdürlüğü'nde her 2 ilin valilerinin katılımıyla bir toplandı yapıldı.
Toplantıda konuşan Kastamonu Vali Vekili Yaşar Karadeniz, "Ilgaz tünelinde olabilecek her hangi bir kaza veya acil durumla ilgili en seri bir şekilde müdahale edilmesini sağlamak ve bu anlamda sorumlulukları ayrıntılı bir şekilde belirlemek üzere bir araya geldik ben öncelikle belirteyim ki burada Kastamonu mu olsun, Çankırı mı olmasından ziyade üzerinde konuşmamız gereken boyut orada o anda yardıma ihtiyaç duyabilecek insanlara en seri ve hızlı bir şekilde hangi yerleşim birimlerinden yetişiriz, ulaşırız en seri bir şekilde nasıl oraya müdahale ederiz bunu konuşup bir protokole bağlarsak bu ilerisi için  de örnek bir çalışma olur kanaatindeyim" dedi.
Çankırı Valisi Sayın Mesut Köse ise konuşmasında, "Ilgaz tünelinde olabilecek herhangi bir kaza veya acil durumla ilgili  en seri bir şekilde müdahale edilmesini sağlamak ve bu anlamda sorumlulukların ayrıntılı bir şekilde belirlenmesıne olumlu yaklaştığını belirtmek istediğini söyledi. Köse, "Sorumluluğun Kastamonu ya da Çankırı'da olması konusunda bizim herhangi bir çekincemiz yoktur. Bütün sorumluluğu Çankırı ili olarak da üstlenebiliriz. Tünelin içinde olabilecek her türlü hadiseye olaya müdahale etmekle sorumlu il Çankırı veya Kastamonu olsun denilirse buna da olumlu yaklaşırız. Her ikisi de uygundur bizim için. Önemli olan oradaki hizmetin en sağlıklı şekilde verilebilecek olmasıdırö ifadelerini kullandı.
 Karayolları Bölge Müdürü Hüsamettin Özenli konuşmasında, öTürkiye'mizin gurur projelerinden olan Ilgaz 15 Temmuz İstiklal, Sayın Başbakanımızın katılımıyla, Sayın Cumhurbaşkanımızın uzaktan katılımlarıyla açılarak halkımızın istifadesine sunuldu. Yaklaşık 6 aydır vatandaşlarımız bu tüneli kullanıyorlar. Bu sene yoğun bir kış geçirmemize rağmen hem Kastamonu'dan hem de Çankırı'dan çok olumlu geri dönüşler aldık. Vatandaşlarımız rahat bir şekilde 5 dakikalık bir sürede tüneli kullanıyorlar. Şu anda tünelde aydınlatma, havalandırma, görüntülü sesli sistemlerimizde çalışmalarımız son hızla devam ediyor. İnşallah çok yakın bir vadede Ağustos sonu Eylül gibi bu çalışmalarımızda bitecek ve böylelikle tünelimizi 4-4'lük kullanıma açmış olacağız.
 Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli şu anda Kastamonu, Çankırı illerinin sınırından geçiyor. Dolayısıyla bu tünelimizin muhtemel olabilecek kazalarda, herhangi olumsuz bir durumda eş güdüm sağlanması amacıyla bugünkü toplantımızı tertip etmiş bulunuyoruz" dedi.
Toplantının sonunda Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli'nin olabilecek her hangibir kaza veya acil durumla ilgili en seri bir şekilde müdahale edilmesinin sağlaması koordinatörlüğünün Kastamonu Valiliğince olması belirlenirken, Koordinatör Valilik tarafından her iki ilin kurum ve kuruluşları arasında planlama ve koordinenin sağlanması yönünde Çankırı ve Kastamonu Valiliği arasında protokol imzalanması kararlaştırıldı.
Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli Koordinatörü olarak belirlenen Kastamonu Valiliği; iki ilin yetkili birimleri tarafından gerekli çalışmaların yapılarak tutanak hazırlanmasının ardından,  düzenlenecek  olan  bir toplantı ile  Çankırı Valiliği ile protokol imzalayacak.
FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Çankırı haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Çankırı haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde 15 Temmuz İstiklal Tüneli'nin koordinatörü Kastamonu oldu haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

  ÇANKIRI NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:44
  • Guneş
   07:28
  • Öğle
   12:42
  • İkindi
   15:16
  • Akşam
   17:34
  • Yatsı
   19:07
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı