Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

15 şehidimize saygı duruşu yapılacak

Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki Aktütün Jandarma Sınır Bölüğü'ne düzenlenen saldırıda şehit olan 15 güvenlik görevlisi, bu hafta profesyonel liglerdeki maçlar öncesi yapılacak saygı duruşlarında anılacak.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, “Terörist saldırılar sonucu hayatını kaybeden aziz şehitlerimiz, bu hafta oynanacak profesyonel lig maçlarında anılacak. Bu hafta oynanacak profesyonel futbol maçları öncesinde bir dakikalık saygı duruşu yapılacak” denildi.

KULÜPLERDEN BAŞSAĞLI MESAJI

Beşiktaş

“Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'ndeki Aktütün Jandarma Sınır Karakolu'na yapılan, 15 askerimizin şehit düşmesine ve bazı askerimizin de yaralanmasına neden olan hain terör saldırısını şiddetle lanetliyoruz.

Şehitlerimize Allah'tan rahmet, milletimize, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ve kederli ailelere başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.”

Fenerbahçe

“Hakkari'nin Şemdinli İlçesinde bulunan Aktütün Jandarma Sınır Bölüğüne dün yapılan saldırıda, 15 güvenlik görevlisinin şehit olmasına neden olan hain terör saldırısını şiddetle kınıyoruz. Bu tür alçakça saldırıların, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni asla yıldırmayacağının bilinciyle şehitlerimize tanrıdan rahmet, Türk Silahlı Kuvvetleri ve kederli ailelere başsağlığı diliyoruz.”

Galatasaray

“Hakkari ili Şemdinli ilçesi bölgesinde bulunan Aktütün Jandarma Sınır Karakolu'na bölücü terör örgütü tarafından yapılan saldırıyı nefretle ve şiddetle kınıyoruz.

Şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.”

Trabzonspor

“Hakkari ili Şemdinli İlçesi Aktütün Jandarma Sınır Karakolu'na düzenlenen hain terör saldırısı sonucu 1 astsubay, 6 uzman erbaş ile 8 erbaş ve er olmak üzere 15 askerimizin şehit olduğu haberini büyük üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Şehitlerimize Yüce Allah'tan rahmet, başta yakınları olmak üzere tüm Türk halkına başsağlığı, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyor, terörü lanetliyoruz.”

Ankaragücü

“Hakkari ili Şemdinli İlçesi'nin Irak sınırındaki Aktütün Jandarma Sınır Karakolu'na düzenlenen hain terör saldırısı sonucu 1 astsubay, 6 uzman erbaş ile 8 erbaş ve er olmak üzere 15 askerimizin şehit olduğunu büyük üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, başta yakınları olmak üzere Genel Kurmay Başkanlığı'na ve Türk halkına başsağlığı dileriz.”

Bursaspor

“Hakkari'de meydana gelen hain saldırı sonucu 15 güvenlik görevlisinin şehit olduğu haberi ülkemizi yasa boğdu. Bu alçakça yapılan saldırı, ülkemizi ilerlediği yolda asla yıldırmayacaktır. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, Türk Silahlı Kuvvetleri ve kederli ailelere ve milletimize başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.”

Gaziantepspor

“Hakkari ili Şemdinli ilçesi bölgesinde bulunan Aktütün Jandarma Sınır Karakolu'na düzenlenen hain terör saldırısı sonucu 15 askerimizin şehit olduğunu büyük üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Bölücü terör örgütü tarafından yapılan saldırıyı nefretle ve şiddetle kınıyoruz.

Şehitlerimize Allah'tan rahmet, başta kederli aileleri olmak üzere tüm Türk halkına başsağlığı, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz.”


 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler