ANKARA HABERLERİ

15 milyonluk tarihi dönüşüm

Doğahan GİRİTLİOĞLU
02.01.2018 - 14:11Son Güncelleme :

Ankara'nın turistik ilçesi Beypazarı'ndaki tarihi bir yapı, 15 milyonluk yatırımlar butik otele çevrildi.

Doğahan GİRİTLİOĞLU

Ankara’nın turistik ilçesi Beypazarı’ndaki tarihi bir yapıyı 15 milyonluk yatırımla butik otele çeviren Beypazarı Maden Suyu Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Ercan, “İlçedeki turisti kaçırmamak için modern tesislere ihtiyacımız var, bu doğrultuda tarihi dokuyu koruyarak restorasyon çalışmalarını tamamladık” dedi. Beypalas’ adı verilen butik otel, 4 buçuk ay önce 120 yatak kapasitesiyle kapılarını açtı.

Özellikle yabancı turistlerin Beypalas’a büyük ilgi gösterdiğini belirten Ercan şunları söyledi: 15 milyonluk tarihi dönüşüm

İLÇE EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAYACAK

“Beypazarı’nın tarihi değerini yansıtacak kalitede bir otel yapmak istedik.İlçeye gelen tursitler, tesislerin alt yapı eksiklikleri nedeniyle konaklamaktan kaçınıyordu. Harabe halde aldığımız boteli, yurt dışındaki müşterileri çekecek seviyeye getirdik. Beypazarı’na ekonomik ve kültürel katkısı olacak.

TARİH KORUNARAK MODERNLEŞTİ

Beypazarı tarihi bir yer. Bu birikimin hakkını verecek projeler yapmamız gerekiyor. Önemli markaları buraya taşımamız lazım. İlçenin turizmden hak ettiği payı alması gerekiyor. Beypalas bu doğrultuda bir yatırım oldu. Restorasyon çalışmaları ilçenin sembolü üçgen evlerden yola çıkarak, tarih korunarak 7 aylık çalışmanın ardından gerçekleştirildi.”

15 milyonluk tarihi dönüşüm

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden 15 milyonluk tarihi dönüşüm hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Ocak 2018 tarihinde saat 14 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 15 milyonluk tarihi dönüşüm haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

21 Kasım 2018, Çarşamba
 • İmsak
  06:05
 • Guneş
  07:33
 • Öğle
  12:40
 • İkindi
  15:13
 • Akşam
  17:36
 • Yatsı
  18:58
Sayfa Başı