« Hürriyet.com.tr
MENÜ

15 milyon Euro’ya Juve’de

Udinese’de forma giyen Türk asıllı İsviçreli orta saha oyuncusu Gökhan İnler, tam 15 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında Juventus’a transfer oluyor.

Reha ERUS / ROMA
SON GÜNCELLEME

AVRUPA’da Türk rüzgarı esmeye devam ediyor. Nuri Şahin ve Hamit Altıntop’un Real Madrid’e transferinden sonra bir Türk oyuncu daha Avrupa’nın dev kulüplerinden biri olan Juventus’a gitti.

Türk asıllı İsviçreli futbolcu Gökhan İnler, sezon içerisinde Napoli ile söz kesmesine rağmen siyah beyazlı kulüple anlaştı.
2015 yılına kadar Juventus forması giyecek olan Gökhan İnler’in menajeri Dino Lamberti, “Bu transferden Udinese 15 milyon Euro alacak. İnler’in ise her yıl eline 2 milyon Euro geçecek. Bu parayı Napoli Kulübü vermeye yaklaşmadı. Zaten Gökhan, Juventus’ta top koşturmayı düşlüyordu. Hafta başında sözleşme Torino’da imzalanacak” açıklamasını yaptı.

Yıldıray bıraktı

Öte yandan, bütün kariyerini yurt dışında geçiren Yıldıray Baştürk, futbolu bıraktığını açıkladı. 32 yaşındaki Yıldıray, gelecekte antrenörlük yapmak istediğini belirtip “İlk etapta gençlere futbol öğretmek istiyorum” dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz