GeriFutbol 15 kilometrelik yarış foto finişle bitti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

15 kilometrelik yarış foto finişle bitti

15 kilometrelik yarış foto finişle bitti
refid:25835840 ilişkili resim dosyası

Biatlon erkekler takip yarışı foto finişle biterken yarışı kazanan Emil Hegle Svendsen, ikinci Martin Fourcade’ın bir olimpiyatta üç altın madalya kazanma umudunu da suya düşürmüş oldu.

Soçi’de sis nedeniyle ertelen ve ancak bugün yapılabilen Biatlon erkekler 15 kilometrelik toplu çıkış, beklentilerin çok üzerinde bir şekilde noktalandı. Mücadele boyunca yaşanan çekilme sonunda altın madalyayı kazananı foto-finiş belirledi. Dört atış noktasında da hata yapmayan Noveçli Emil Hegle Svendsen, önceki biatlon yarışlarını ikisini de kazanarak boynuna iki altın madalya geçiren Fransız Martin Fourcade’ı kayağını ucuyla geçerek şampiyonluğa ulaştı.

Foto-finişle biten ve her iki sporcunun da 42 dakika 29.1 saniyelik dereceye ulaştığı mücadelede Fransız biatlet sadece ilk atış bölgesinde tek bir hata yapmıştı. Bu ikili daha önce de geçen sene Nove Mesto’da düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda takip yarışında benzer bir finiş yaşamışlar gülen yine Norveçli sporcu olmuştu. Yarışta üçüncülük ise Çek Ondrei Moravec’in oldu.

Svendsen böylece rakibi Fourcade’ın, bir olimpiyatta üç biatlon altın madalyası kazanan Belaruslu kadın biatlet Darya Domracevha’nın ulaştığı başarıya ulaşmasını da engellemiş oldu.

Bir diğer Norveçli atlet Ole Einar Bjoerndalen ise Kış Olimpiyat Oyunları’nda en fazla madalya elde eden sporcu olabilme imkanını son atış bölgesindeki 5 hedefte yaptığı 4 hata ile ortadan kaldırmış oldu. Buna karşın biatlonun yaşayan efsanesi Bjoerndalen, 40 yaşında Soçi’de biatlon sprint yarışında altın madalya alarak, Kış Olimpiyatları tarihinin en yaşlı şampiyonu unvanını elinde bulunduruyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle