Gündem Haberleri

  15 gün sonra her şey değişir

  Ali ŞEN- Mustafa İNSAN- Mustafa ERCAN- Ali GÜLERYÜZ, DHA
  12.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Mersin’de CHP’li belediyenin arıtma tesisinin temel atma törenine katılan Baykal "15 gün sonra Türkiye’de her şey değişecek, ülke yeniden var olacak" dedi.

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, 15 gün sonra Türkiye’de her şeyin değişeceğini, yeni bir Türkiye’nin var olacağını öne sürerek, "Mustafa Kemal’in yolundan sakın ha şaşırmayın" dedi.

  Baykal, CHP’li Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılacak olan ve 100 milyon Euro’ya mal olması beklenen Doğu Atıksu Arıtma Tesisleri’nin temelini atmak üzere uçakla Adana Havaalanı’na geldi buradan da Mersin’e geçti. Tesisin temelini atan Baykal Mersin’in tarihi bir gün yaşadığını kaydetti. Baykal şöyle konuştu: "Bir çok büyük kentte böyle bir arıtma tesisi yokken, Mersin büyük bir projeye kavuşmuş oluyor. Projenin tamamlanmasıyla Mersin pırıl pırıl bir denize sahip olacak. Turizm potansiyeli artacak. Bu projeyi ben de önemsiyorum."

  ATA’NIN YOLUNDAN ŞAŞMAYIN 15 gün sonra Türkiye’de her şeyin değişeceğini, yeni bir Türkiye’nin var olacağını söyleyen Baykal şöyle devam etti: "Her şey değişecek. Bu değişimde öncü Mersin olacak. Sakın ha şaşırmayın. Mustafa Kemal’in yolundan sakın ha şaşırmayın. Çiftçimize, köylümüze sahip çıkacağız. Dokunulmazlıkları kaldıracağız. Buraya gelirken Mersin Ziraat Odası Başkanı Cengiz Gökcel’in verdiği bilgiyle sarsıldım. 22 Haziran’da deniz yoluyla Mersin Limanı’na Arjantin’den 106 bin ton limon getirildiğini öğrendim. Acı ve ızdırap vericidir. Bu ithalatın narenciye kenti Mersin’e yapılması çok acıdır."

  SEÇMEYİ BECEREMEDİN Baykal dün Amasya ve Çorum’da yaptığı konuşmalarda Cumhurbaşkanı seçimi sürecinde AKP’nin ve Erdoğan’ın tavrını eleştirdi. Baykal, "Ben seçeceğim, biz seçeceğiz, AKP seçecek, dedi. Ne oldu? Hesabı, kitabı tutmadı beceremedi. 360 milletvekiliyle bir Cumhurbaşkanı seçemedin. Seçmeyi beceremedin. Eğer CHP’nin 360 milletvekili olsaydı bugün Cumhurbaşkanı seçilirdi. CHP’nin kılavuza ihtiyacı yok. CHP’nin zaten bir tane kılavuzu var o da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür" dedi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı