KAYSERİ HABERLERİ

15 Ek Gündem Olmak Üzere Toplam 42 Karar İle Meclis Toplantısı

IHA
06.07.2015 - 18:07 Son Güncelleme :

MELİKGAZİ BELEDİYESİ MECLİS TOPLANTISI

IHA

Melikgazi Belediye Meclisi 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 20. maddesine istinaden 2015 yılı Temmuz Ayı Meclis Toplantısını yaptı. Meclis gündeminde 15’i ek olmak üzere toplam 42 gündem maddesi görüşüldü.
Melikgazi Belediye Meclisi Temmuz Ayı olağan toplantısında yer alan maddeler tek tek görüşülerek karara bağlandı. 30 madde oylanırken, 12 gündem maddesi ilgili komisyonlara havale edildi. Meclis gündem maddelerinin genelde imar olduğunu çünkü planlı ve sağlıklı bir şehirleşmenin temelinde imar planlarının uygulanmasının yer aldığını belirten Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, "Melikgazi Belediyesi olarak eğitime, sağlık hizmetine ve spor tesisleri ile tarihi mekan ve arkeolojik alanlara büyük önem veriyoruz.Ayrıca şehrin ekonomik gelişmesine ve imar hareketliğine hız verecek olan Tınaztepe ile Organize sanayiye açılacak yolun açılmasına yine oybirliği ile onaylandı. Bugün alınan karar ile Yıldırım Beyazıt pazaryerinin üzerine 756 kw güneş enerjisi santralinin kurulması işi için Kayseri ve Civarı Elektrik T.A.Ş yapacağı trafo için yer verilmesine karar verildi" dedi.
Büyükkılıç, "Erciyes Üniversitesi ile protokol çerçevesinde Melikgazi Belediyesi’nin ismini taşıyacağı Botanik Park yapımı için belediyemiz meclisinden yetki alındı.Alınan kararların şehrimize ve ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Melikgazi’nin gelişmesi, güzelleşmesi ve emin adımlarla daha da ileri seviyelere ulaşarak alınan kararlarla daha modern bir Melikgazi haline gelecektir" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden 15 Ek Gündem Olmak Üzere Toplam 42 Karar İle Meclis Toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Temmuz 2015 tarihinde saat 18 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 15 Ek Gündem Olmak Üzere Toplam 42 Karar İle Meclis Toplantısı haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:55
 • Guneş
  07:40
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  15:10
 • Akşam
  17:25
 • Yatsı
  18:58
Sayfa Başı