« Hürriyet.com.tr

15 bin kişi dağda mahsur kaldı

Avusturya’nın dünyaca ünlü kayak merkezlerinde çığ tehlkesi nedeniyle tüm yollar ulaşıma kapatıldı. Hava yoluyla da ulaşılamayan bölgede 15 bin kişi mahsur kaldı.

hurriyetim.com.tr
X
Kış tatillerini geçirmek üzere Avusturya’nın ünlü kayak merkezlerinde bulunan binlerce tatilciye ulaşılamıyor. Tirol, Steiermark ve Salzburger Land kayak merkezlerinde mahsur kalanlar, tüm yolların ulaşıma kapatılması nedeniyle bölgeyi terk edemiyor. Çığ tehklikesi bulunan bölgelere hava yoluyla da ulaşılamıyor. Beş dereceli skalaya göre, bazı bölgelerde üç, bazılarında dördüncü derecede çığ tehlikesi var.

Avusturya radyosu ORF’ye göre, kayak merkezlerinde tatil yapanlar arasında Hollanda Kraliçesi Beatrix, tahtın varisi oğlu Willem-Alexander, gelini Prenses Maxima ve torunu Prenses Catharina-Amalia da bulunuyor. Kraliyet ailesinin mahsur kalan tatilciler arasında olup olmadığı konusunda resmi bilgi verilmiyor. Monako Prensesi Caroline, Ürdün Kralı Abdullah gibi soylu ve ünlülerin de bu merkezlerde her yıl tatil yaptıkları biliniyor.

Kaynak: hurriyetim.com.tr

Mehmet Yaşin ve Teoman Hünal San Sebastian’ı anlattı
Gastronomika'da Neler Yaşandı?
San Sebastian’da Nerede Ne Yenir?
San Sebastian'da Ne Yapılır?
San Sebastian: Yeme-İçme Cenneti
Seyahat Listenizin İlk Sırasına Alın