14 yıl sonra özgürlüğüne kavuştu

BERLİN
31 Temmuz 2015 - 14:33Son Güncelleme : 31 Temmuz 2015 - 21:42

Cinayet suçundan beraat eden Ulvi Kulaç 14 yıl sonra özgürlüğüne kavuştu. Serbest bırakılan Ulvi Kulaç “Dışarda olmaktan o kadar mutluyum ki...” dedi.

Almanya'da yargı hatası kurbanı Ulvi Kulaç, 14 yıl sonra nihayet serbest bırakıldı. Kaybolan Peggy Knobloch adlı kız çocuğu vakasının hükümlüsü Ulvi Kulaç geçen yıl Bayreuth Mahkemesi'nde suçsuz bulunmasına rağmen psikiyatride tutuluyordu. Bamberg Yüksek Eyalet Mahkemesi de, psikiyatride kalması için bir gerekçe bulunmadığı sonucuna varınca, Ulvi Kulaç bugün serbest bırakıldı.

14 yıl sonra özgür kalan Ulvi Kulaç, kapıda bekleyen annesine sarılarak, “Dışarda olmaktan o kadar mutluyum ki, önce bunu kutlayacağım. Sonra işime başlayacağım” dedi.

PEGGY DAVASI

Almanya'nın Bavyera Eyaleti'ndeki Lichtenberg kentinde 9 yaşındaki kız çocuğu Peggy Knobloch okuldan eve gelirken kayboldu ve bugüne kadar da izine rastlanamadı.

Polis, kız çocuklarına taciz suçlamasından psikiyatriye yatırılan zihinsel özürlü Ulvi Kulaç'tan şüphelendi.

Ulvi Kulaç polise verdiği ifadede, Peggy'yi öldürdüm dedi. Ancak mahkemede bu ifadesini reddetti. Hof Eyalet Mahkemesi buna rağmen, Ulvi Kulaç'ı ömür boyu hapse mahkum etti.

İki Alman gazeteci olayı araştırdı ve mahkemenin hatalarını ortaya çıkardı. Bunun üzerine dava Bayreuth Eyalet Mahkemesi'nde yeniden görüldü.

Peggy vakası hükümlüsü Ulvi Kulaç geçen yıl delil yetersizliğinden beraat etti. Ancak psikiyatride tutulmasına devam edildi. Bamberg Yüksek Eyalet Mahkemesi de Ulvi Kulaç'ın artık psikiyatride kalmasına gerek kalmadığı sonucuna vardı. Ulvi Kulaç bunun üzerine cuma günü serbest bırakıldı.

14 yıl sonra özgürlüğüne kavuştu

Peggy’yi ben öldürmedim    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı