Gündem Haberleri

  14 yaşındaki kıza tacize 7 tutuklama

  Hürriyet Haber
  23.04.2009 - 08:13 | Son Güncelleme:

  Çanakkale’nin Lapseki İlçesi'nde 14 yaşındaki Y.Ç.'ye cinsel istismarda bulundukları iddiasıyla gözaltına alınan 27 kişiden 10’u Adliyeye sevk edildi. Mahkeme 7 kişiyi tutuklarken 3 kişi serbest kaldı.

  Lapseki Jandarma Komutanlığı ekipleri, küçük yaşta bir kız çocuğuna fuhuş yaptırıldığı yönündeki ihbar üzerine 1.5 ay önce mahkeme kararıyla teknik takip başlattı. Lapseki ve Gelibolu ilçeleri ile Lapseki İlçesi'ne bağlı Umurbey ve Çardak beldelerinde yapılan operasyonlarda, 14 yaşındaki Y.Ç. ile fuhuş yaptığı ileri sürülen toplam 37 kişi yakalandı Gözaltına alınanlar Y.Ç.’ye tespit ettirildi. Y.Ç.’nin tespit edemediği 10 kişi ifadeleri alındıktan sonra savcılık talimatıyla serbest bırakıldı. Diğer 27 kişiden 10’u ise akşam saatlerinde ‘Cinsel istismar’ suçlamasıyla Adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan 10 kişiden A.İ.S., H.A., H.İ., A.G., E.S., E.T. ve R.Y. ‘Çocukların Cinsel İstismarı’ suçundan tutuklanırken, 3 kişi serbest bırakıldı. Aralarında Y.Ç.’yi pazarladıkları iddia edilen üç kişinin de bulunduğu kalan 17 şüphelinin ise öğleden sonra Adliyeye sevk edilecekleri öğrenildi.


  Y.Ç. DEVLET KORUMASI ALTINDA

  Öte yandan savcılıkça ifadesi alınan Y.Ç., daha sonra Çanakkale İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne teslim edilerek devlet koruması altına alındı. Y.Ç.’nin adı açıklanmayan bir yurda yerleştirildiği öğrenildi. Cinsel istismara uğrayan Y.Ç.’nin, anne ve babasının iki yıl önce boşandığı, Y.Ç.’nin, ilçede annesi ile birlikte kaldığı ve ilköğretim 8'inci sınıftan terk olduğu için okulu da gitmediği bilgisine ulaşıldı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı