"Bülent Katarcı" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Bülent Katarcı" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Bülent Katarcı

14 hastanenin patronu

İZMİR’in güneyinde bulunan 14 hastaneden sorumlu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Behzat Özkan, amaçlarının hasta ve çalışan memnuniyeti sağlama bilinciyle ülkede lider, uluslararası düzeyde sözü geçen kurum haline gelmek olduğunu söyledi. Yasal şartlar çerçevesinde, toplumun yaşam kalitesini yükseltmek, hastaların ve çalışanların beklentilerini karşılayabilecek nitelikli ve güvenli sağlık hizmeti sunduklarını söyleyen Özkan, şöyle anlattı;
“İzmir ilimizde sağlık hizmetlerinin idaresi Güney ve Kuzey olmak üzere iki bölgeye ayrılıyor. Böylece sekreterliğimiz 14 sağlık tesisinin yönetimini üstlenmiş oluyor. Her bir sağlık tesisinde yeniden yönetimler oluşturuldu. Kollar yeniden sıvandı ve artık etkin, verimli çalışarak hizmet kalitesini artırmak, hizmet alanlarını çeşitlendirerek yaygınlaştırmak ve ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ mantığı ile belirtilen hedeflere ulaşmak yegane amacımız. Bu hedeflere ulaşmak ve kaliteli hizmetin devamlılığını sağlamak, ancak tüm çalışanların katılımı ile farkındalık yaratılması, sevgi, hoşgörü, saygı, paylaşım ve ekip ruhu içinde çalışmakla mümkündür.”

Kalite politikaları

Özkan, kalite politikalarını da şöyle özetledi:
“Katılımcı bir yönetim anlayışıyla, insan hakları ve etik değerler doğrultusunda; bilimsel, güvenilir, çevreye saygılı ve güler yüzlü bir kurum kültürü oluşturmak, tüm çalışmalarımızda, hasta ve çalışan güvenliğini ve memnuniyetini ön planda tutmak, sağlık hizmetinin sunumunda güncel teknoloji ve bilgilerin kullanımını sağlamak, güvenli ve nitelikli sağlık hizmetine kolay ve hızlı erişimi sağlamak, çalışanlarımızın mesleki yetkinliklerini geliştirebilmeleri için sürekli eğitimle desteklenmelerini sağlamak, sağlık bilimleri alanındaki akademik çalışmalara ve bilimsel araştırmalara olanak sağlayarak, sağlıkla ilgili her konuda yeni bilgi ve uygulamaların geliştirilmesini desteklemek, sağlık alanındaki yatırımların planlanması, koordine edilmesi ve gerçekleştirilmesini sağlamaktır.”


Bakan Eker Buca Tıp’ta

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, İzmir Valisi Mustafa Toprak ile Buca Tıp Merkezi’ni ziyaret etti. Buca Tıp Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Bektur’un evsahipliği yaptığı ziyarette Bakan Eker’e kalp ve göz muayenesi yapılırken, Vali Toprak da göz muayenesinden geçti. Bakan Eker’in hem kalbi hem de gözünün sağlıklı olduğu tespit edildi.

14 hastanenin patronu

Prof. Shaldon İzmir’de

Avrupa’da ilk hemodiyaliz tedavisini uygulayan Prof. Dr. Stanley Shaldon, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Nefroloji Uzmanı Prof. Dr. Ali Başçı’nın davetlisi olarak İzmir’e geldi. Dr. Shaldon, Ege Üniversitesi’nin son 15 yıldaki diyaliz hastalarının hipertansiyon ve kalp damar hastalıkları ile ilgili dünyaca ünlü çalışmalarını ilgiyle izlediğini söyledi. Prof. Dr. Başçı, “Prof. Dr. Stanley Shaldon, bugün de kullandığımız kateterlerin atası sayılan kasık toplardamarına yerleştirilen tek lümenli femoral kateterinin mucitidir. (Shaldon Kateteri - European Dialysis Transplatation Association) Avrupa diyaliz, transplantasyon Derneği’nin 3 kurucusundan birisi ve isim babasıdır” dedi.

14 hastanenin patronu
 

X