Gündem Haberleri

GÜNDEM

  14 bin wattlık gezer diskotek

  Hürriyet Haber
  24 Eylül 1998 - 00:00Son Güncelleme : 24 Eylül 1998 - 00:01

  Sokaklarda dolaşan diskotek yavrusu gibi otomobillerden sonra, gerçek 'Disco otomobil'i üretmeyi de başardık! Üç genç, 1974 model Wolksvagen Golf'ün içine toplam 14 bin watt gücünde, 26 kolon monte etti. Sistem çalışınca otomobilin patlamaması için, kaporta, iki santim fiberle kaplanarak desteklendi. 500 milyon liralık otomobile takılan müzik sisteminin değeri tam 5,5 milyar lira.

  'Disko Otomobil'in mucitleri, Boss Müzit Sistemleri'nin Türkiye distribütörlerinden Üter Elektronik'in ortakları Ayhan Turan, Uğur Turan ve Hakan Ejder, hurdaya çıkartılan 1974 model Golf otomobili, 2,5 ayda akıllara durgunluk verecek bir müzik sistemiyle donattılar.

  Arka koltukları kaldırılarak tavana kadar kolon yerleştirilen otomobilin içine, 50 metre kablo döşendi. Müzik sistemine biri 90 amper diğeri 210 amper iki yedek aküyle enerji desteği verildi. Otomobile yerleştirilen 9 amfi, 12 sub-whoofer, kapılardaki dörder midbass ve ikişer tweeter, tam 600 kilo ağırlığında.

  Güçlü müzik sistemi çalıştırıldığı zaman otomobilin patlayıp ikiye bölünmesini engellemek amacıyla, kaporta iki santim kalınlığında fiberle kaplandı. Müzik setinin sesi orta seviyede açıldığında, otomobile hasar vermemesi için ön cam çıkartılıyor.

  Otomobili tasarlayıp uygulayan üçlü, hep birlikte asla binemeyecekleri yürüyen diskoteği gezip hava atmak için değil, satışa sundukları müzik sistemini tanıtmak için yapmışlar. Dört tekerlekli müzik seti çok yakında şovlarda boy göstermeye başlayacak.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı