Gündem Haberleri

GÜNDEM

  14 aylık Sevinç'e dayağa soruşturma

  Cavit YILDIRIM/KAVAKLIDERE (Muğla), (DHA)
  27 Kasım 2009 - 17:14Son Güncelleme : 27 Kasım 2009 - 17:14

  MUĞLA'nın Kavaklıdere İlçesi'ne bağlı Çamlıbel Beldesi'nde ziyarete gelen dedesi tarafından vücudundaki morluklar fark edilen ve beyin travması geçirdiği saptanan 14 aylık Sevinç Baylan olayıyla ilgili Yatağan Cumhuriyet Savcılığı'nca soruşturma açıldı. Vali Ahmet Altıparmak olayın üzerinde titizlikle durulacağını söyledi.

  59 yaşındaki Tahsin Baylan, geçen salı günü torunları 3 yaşındaki Erdem ile 14 aylık Sevinç'i sevmek için oğlu Ergün Baylan'ın evine gitti. Annesinin kucağındaki torunu Sevinç'in vücudundaki morlukları fark eden dede, hemen bebeği sağlık ocağına götürdü. Minik kız, ilk müdahalenin ardından ambulansla önce Yatağan ardından durumu ağır olduğu için Muğla Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Beyin travması teşhisi konularak yoğun bakımda tedaviye alınan müçük kızın annesi 27 yaşındaki Feriştah Baylan tarafından dövüldüğü ileri sürüldü. Polisin ifadesine başvurduğu anne, suçlamaları kabul etmedi, Sevinç'i 3 yaşındaki ağabeyi Erdem'in kıskançlık krizine girip dövdüğünü iddia etti.

  İfadesi alınan baba Ergün Baylan da bugüne kadar çocuklarını dövdüğüne tanık olmadığı eşinin küçükken menenjit geçirdiğini, psikolojik sorunları bulunduğunu öne sürdü, “6 ay önce oğlum Erdem kıskanarak kızımın başına televizyon kumandasıyla vurdu. Kızımın yüzümü morardı. Hastaneye götürdük doktorlar eşimi suçladı. Hakkında dava açıldı, dava sürüyor. Eşimin anlattığına göre yine oğlum kıskançlık nedeniyle kardeşini dövmüş” dedi.

  Bu arada, Feriştah Baylan'ın ikinci çocuğu Sevinç2i bir türlü kabullenemeyip sürekli dövdüğü gerekçesiyle komşuları tarafından jandarmaya ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne şikayet edildiği öğrenildi.

  4 günden bu yana yoğun bakım ünitesinde yaşam mücadelesi veren küçük Sevinç'in dövülmesiyle ilgili Yatağan Cumhuriyet Savcılığı'nca soruşturma açıldı.

  Vali Ahmet Altıparmak ise “Bebeğin sağlık durumu iyiye gidiyor. Ancak olayla ilgili soruşturma da açıldı. Yapılan tahkikat sonucunda çocukla ilgili gelişmeleri değerlendirebiliriz. Konunun üzerinde titizlikle durulacak, olayın takipçisiyiz, kimsenin şüphesi olmasın” dedi.
  6 ay önce de ‘çocuk istismarı’ ve ‘darp’ suçlamasıyla hakkında dava açılan anne Feriştah Baylan'ın suçlu bulunması halinde cezaevine gönderilebileceği, küçük Sevinç'in de Sosyal Hizmetler Muğla İl Müdürlüğü Çocuk Esirgeme Kurumu'nda korumaya alınabileceği ifade edildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı