Dünya Haberleri

DÜNYA

  14 aylık bebek dişçide hayatını kaybetti

  Hürriyet Haber
  01 Nisan 2016 - 16:45Son Güncelleme : 01 Nisan 2016 - 17:17

  Başta çocuklar olmak üzere pek çok insanda bir dişçi korkusu vardır. Her ne kadar sağlığımız için yenmemiz gereken bir fobi olsa da, yaşanan bazı olaylar insanların ayaklarını dişçilerden çekmesine sebep olabiliyor. Geçtiğimiz günlerde yaşanan bir olay, dişçiye gitmekten korkanların kabuslarına girecek türden...

  Daisy Lynn Torres, 14 aylık bir bebek. Ailesiyle rutin bir ağız sağlığı kontrolü için dişçiye gitikten sonra hayatını kaybetti. ABD Austin'de bir çocuk dişçisi kliniğinde yaşanan olayda, küçük Daisy'nin muayenesinde çürük dişine dolgu yapılıyordu. Doktorların söylediğine göre operasyon sırasında bazı komplikasyonlar meydana geldi ve apar topar North Austin Medical Center'a nakledildi. Bir süre müdahale edilmeye çalışılan Daisy beş saatlik çabaya rağmen kurtarılamadı ve hayatını kaybetti. Küçük kızın annesi Betty Squier, göz yaşları içerisinde olayı şöyle anlattı; "Muayene henüz başlamıştı ki bize komplikasyon olduğunu söylediler. Onun büyüdüğünü asla göremeyeceğiz." Baba Elizandro Torres ise "Kızımız sadece dişçiye gitti ve bir daha eve dönemedi. O bizim bebeğimizdi, yıkıldık." yorumunda bulundu.

  14 aylık bebek dişçide hayatını kaybetti


  14 aylık bebek dişçide hayatını kaybetti

  Olayın yaşandığı klinik standart prosedür uygulanırken böyle bir trajedi yaşandığını belirtirken, olay hakkında polis soruşturma başlattı.

   

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı