13 yaşındaki damada 16'lık gelin

DHA
16.08.2014 - 12:03 | Son Güncelleme:

BURSA'da oturan 13 yaşındaki C. Şimşek isimli çocuk, ailesi tarafından kendisinden 3 yaş büyük olan aynı mahallede oturan komşularının kızı N.Peçinci ile evlendirildi.

Merkez Yıldırım İlçesi'nde çadırda yaşayan Şimşek ve Peçinci aileleri, aralarında beşik kertmesi yaptıkları çocukları C.Şimşek ile N. Peniçci'yi mahallede yaptıkları düğün ile evlendirdiler.

N .Peçinci'nin gelinlik giydiği düğün, bir gece öncesinden kına gecesi organize edilerek başladı. Sabaha kadar eğlenen davetliler, bir sonraki gün gelin almaya gittiler. Ardından mahalle arasında düzenlenen düğünde, gelin ve damat karşılıklı olarak dans edip, göbek attılar.

Bir ara oynamaktan sıkılıp, "Ben arkadaşlarımın yanına gidiyorum" diyerek düğün alanından ayrılan küçük damat, güçlükle ikna edilerek geri getirildi.

Gelin ile damat arasındaki yaş ve boy farkının kendileri için önemli olmadığını söyleyen aileleri, "Biz çocuklarımızı bir birlerine sadık kalmaları için yaptığımız düğün ile evlendirdik. Erkek tarafı başlık parası dahi ödedi. Çocuklarımızın resmi nikahlarını yaşları tutunca kıyacağız." dediler.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı