Gündem Haberleri

GÜNDEM

  '13 şehit için 13 dakika'

  Mutlu YUCA- Koray YILMAZDEMİR/BOLU, (DHA)
  11 Ekim 2007 - 14:26Son Güncelleme : 11 Ekim 2007 - 14:26

  BOLU'da ‘13 şehit için 13 dakika’ eyleminin gerçekleştirildiği süre içinde kent yaşamı tamamen durdu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması sırasında trafik dururken, araçlarından inen sürücüler, kaldırımlarda yürürken duran Bolulular ve miting alanını dolduran binlerce kişi teröre tepkisini gösterdi.

  22 sivil toplum kuruluşunun organizasyonuyla Belediye Meydanı’nda, bugün saat 13.13’te 13 şehit için 13 dakika saygı duruşunda bulunuldu. Bolu 2’nci Komando Tugayı’nın 13 şehidi için meydanı yaklaşık 3 bin kişi doldurdu. 13 şehidin fotoğrafını öğrenciler taşırken, ‘Hepimiz Mehmediz’, ‘Kahrolsun PKK’, ‘PKK meclisten defol’, ‘Yeni bir 13 için yine bekleyecekmiyiz’ gibi pankartlar meydanda yer aldı.

  Meydandan, ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’, ‘Kahrolsun PKK’, ‘PKK mecliste’ ve ‘Hepimiz Mehmediz’ sloganları yükseldi. Saatler 13.13’ü gösterdiğinde 13 şehit için 13 dakika saygı duruşunda bulunuldu. Bu sırada, İzzet Baysal Caddesi’nde trafik durdu. Araçlarından inenler, kaldırımda yürüyenler ve meydanı dolduran binlerce kişi saygı duruşuna katıldı. Daha sonra hepbir ağızdan İstiklal Marşı okundu. Duygulanan bazı kadınlar gözyaşlarını tutamadı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı