GAZİANTEP HABERLERİ

13. Paramedik Eğitimi Koordinasyon Kurulu Toplantısı’na HKÜ’den Katılım

IHA
20 Ekim 2015 - 19:25Son Güncelleme : 20 Ekim 2015 - 19:26

13. PARAMEDİK EĞİTİMİ KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI’NA HKÜ’DEN KATILIM

IHA

Türkiye genelindeki 18 üniversiteyi temsilen 40 eğitimcinin katıldığı 13. Paramedik Eğitimi Koordinasyon kurulu toplantısına Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nden Meslek Yüksekokulu Müdürü olan İlk ve Acil yardım (Paramedik) Bölümü başkanı Yrd. Doç. Dr. Semra Çelikli katıldı.
Paramedik Eğitimi’nde Standardizasyon ve Akreditasyon Derneği’nin (PESAD) ile Akdeniz Üniversitesi tarafından Antalya’da düzenlenen seminere 18 üniversiteyi temsilen 40 eğitimci katıldı. PESAD Yönetim Kurulu Başkanı olan Çelikli, PESAD ve Akdeniz Üniversitesi’nin birlikte düzenlediği “13. Paramedik Eğitimi Koordinasyon Kurulu Toplantısı’na katıldı. Antalya’da gerçekleştirildi. Toplantıya Paramedik Eğitimi veren 18 üniversiteyi temsilen 40 Eğitimci katıldı. Çelikli, PESAD’ın kuruluş amacının Türkiye’de hastane öncesi acil sağlık hizmetlerinin kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlamak olduğunu ifade etti. Çelikli, "ilk ve acil yardım programlarının eğitimle ilgili problemlerini çözmek adına, eğitimde standardizasyonu sağlayacak çalışmaları ile katkı sunmayı amaçlıyor. Bunun yanı sıra ilk ve acil yardım hizmetlerinin daha iyi ve daha modern şekilde gelişmesi için emek sarf edecek olan dernek, birçok hizmeti de beraberinde sunacak” dedi.
Çelikli, ’Paramedik Eğitiminde Standardizasyon; Eğitim Müfredatında Neredeyiz?” konulu sunumda yaptı. Ayrıca Çelikli, Öğr. Gör. Beliz Yekeler ile birlikte, Paramedik vaka çalışmalarının önemli bir ayağını oluşturduğunu belirterek ’Vaka Çalışmalarında Hastanın Hazırlanması-Makyaj Uygulamaları” konusunda eğitimcilere atölye çalışması yürüttü.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden 13. Paramedik Eğitimi Koordinasyon Kurulu Toplantısı’na HKÜ’den Katılım hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ekim 2015 tarihinde saat 19 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 13. Paramedik Eğitimi Koordinasyon Kurulu Toplantısı’na HKÜ’den Katılım haberi güncellenecektir.

  GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:04
  • Guneş
   05:47
  • Öğle
   12:44
  • İkindi
   16:26
  • Akşam
   19:21
  • Yatsı
   20:50
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı