« Hürriyet.com.tr
MENÜ

13 milyon 1 yılda buhar oldu

F.Bahçe’ye gitmek üzereyken, dönemin başkanı Hacıosmanoğlu ve teknik direktörü Ersun Yanal’ın İsveç’e giderek büyük paralara rotasını çevirdikleri Erkan Zengin, 53 resmi maçta attığı 4 gol ve 10 asistle Trabzon’a veda etti.

Ümit GENÇ
SON GÜNCELLEME

TRABZONSPOR, Ocak 2015’te büyük umutlarla transfer ettiği 20 milyonluk transferi Erkan Zengin’in sözleşmesini karşılıklı olarak feshetti.Bordo mavili yönetimin, Fenerbahçe maçının hemen ardından Marko Marin, Özer Hurmacı, Luis Cavanda, Sefa Yılmaz ve Fatih Atik ile birlikte kadro dışı bıraktığı Erkan Zengin, kulüpten ayrıldı.İsveç Milli Takımı’nda da forma giyen tecrübeli futbolcu, 1 milyon 100 bin TL tutarındaki alacaklarına karşılık sözleşme feshini kabul etti. Trabzonspor, Erkan Zengin’i, geçtiğimiz sezon Fenerbahçe ile mücadele ederek almıştı.

DÜŞÜK PERFORMANS

2.5 yıllık sözleşme imzalanan yıldız oyuncunun bonservisi için Eskişehirspor’a 2 milyon 250 bin Euro (7.2 milyon TL) ödeyen bordo mavili yönetim, Erkan’a da toplam 4 milyon 200 bin Euro (13.4 milyon TL) garanti para vermeyi taahhüt etmişti.

Erkan’a geçtiğimiz sezon 800 bin Euro ödeyen Trabzonspor, bu sezon için de fesih bedeli olarak 1 milyon 100 bin Euro verdi. Böylece yıldız oyuncunun 1 yıllık maliyeti yaklaşık 13 milyon TL oldu. Erkan Zengin Trabzonspor’da 53 resmi maça çıktı; 4 gol attı, 10 asist yaptı.

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler