« Hürriyet.com.tr
MENÜ

13 de bana yakıştı

Sergen: Metin Oktay, Hagi ve Maradona 10 numara ile sembol oldu. G.Saray'ın yıldız ismi, ‘‘Dünyada bir Sergen daha bulunmaz. Ben Allah vergisi bir markayım. Kimse ile kıyaslanmak istemem. Tüm dünya beni 13 numaralı forma ile anacak’’ dedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
DÜNYA ALKIŞLAYACAK

23 yıldır futbolun içinde. 9 yaşında Fulya'da Beşiktaş yıldız takımında başladığı futbola G.Saray'da devam ediyor. Oynadığı tüm takımlarda lider olan Sergen Yalçın, G.Saray'ın efsane oyuncuları Metin Oktay ve Hagi'den sonra 10 numaranın kişilere özel olduğunu belirterek, kendisinin de 13 numaralı forma ile dünyada alkışlanacağını söyledi.

BAŞKA SERGEN YOK

Sergen ‘‘Metin Oktay, Hagi devirlerinin en iyisiydi. Kimse ile kıyaslanmak istemem. 10 numaralı forma onlara yakıştı. Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Atatürk'ten başka çıktı mı? Dünyada bir Sergen daha bulunmaz. Ben Allah vergisi bir markayım. 13 numara benim uğurum. Dünya Maradona'yı 10 numaralı forması ile unutamıyorsa, Sergen'i de 13 numaralı forma ile anacak.’’ dedi.

PROFESYONEL DÜŞÜNCE

G.Saray'daki başarının temelinde mükemmel bir arkadaşlık yattığını ifade eden Sergen şunları söyledi: ‘‘Bonservisim 2003 yılına kadar Siirt Jet-Pa'da. G.Saray'da kiralık oynuyorum. Sarı kırmızılı ekipteki arkadaşlarımla her maça kazanmak içi çıkıyoruz. Önemli olan tüm takımın profesyonelce düşünmesi. Şampiyonlar Ligi ve Türkiye Ligi bizim için sıradanlık oldu.’’

FUTBOLCUYU TANIYORLAR

Lucescu'nun futbolcu psikolojisini çok iyi bildiğini, Milli Takımlar Teknik Direktörü Güneş'in zafer için tüm imkanları seferber ettiğini ileri süren Sergen şöyle dedi: ‘‘Lucescu sorunlarımı biliyor. Sakatlığım nüksetmiyorsa ilk 11'e koyuyor. Güneş de futbolcusunu çocuğu gibi tanıyor. Bu iki teknik adam birikimleri ile Türk futbolunu kalkındırıyorlar.’’

2002’DE BENİ İZLEYECEKLER

Türkiye'de futbol oynamasında en büyük desteği Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy'dan gördüğünü söyleyen Sergen, ‘‘Bonservis sorunumu ve futbolla kucaklaşmamı sağlayan Başkan Haluk Ulusoy'a ne kadar teşekkür etsem azdır. G.Saray ve Milli Takım bu temposu ile dünyayı ayağa kaldıracak. 2002 Dünya Kupası'nda dünyalılar Sergen'i izleyecek.’’ diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz