Gündem Haberleri

GÜNDEM

  121 yıl hapsi isteniyor

  Hürriyet Haber
  14 Ekim 2011 - 13:39Son Güncelleme : 14 Ekim 2011 - 13:40

  Scarlett Johansson'un da aralarında bulunduğu bir çok ünlünün elekrtonik posta adreslerine girerek çıplak fotoğrflarını ele geçiren bilgisayar korsanı yakalandı.

  FBI tarafınan ele geçirilip tutuklanan 35 yaşındaki Christopher Chaney için 12 1yıl hapis isteniyor.

  11 aydan beri sürdürülen 'Hackerrazzi' adlı soruşturma Chaney7in yakalanmasıyla sona ermiş oldu.

  Christopher Chaney'in "hack"lediği isimler arasında Justin Timberlake, Jesicca Alba, Scarlett Johansson, Mila Kunis ve Christina Aguilera gibi ünlü yıldızlar bulunuyor.

   FBI, Chaney'nin, kişisel elektronik posta hesaplarına girerek, eğlence  sektöründeki kişileri hedef almakla suçlandığını kaydetti.

  FBI, araştırmalarında  bilgisayar ve cep teleforlarına girilen 50'den fazla kurban tespit ettiklerini,  ancak Chaney'ye yönelik suçlamaların 11 özel olayı kapsadığını belirtti.

  MERAKLA BAŞLADI BAĞIMLILIK HALİNE GELDİ

  121 yıl hapsi isteniyor
  Chaney'nin 121 yıl hapsi isteniyor.

  "trainreqsuckswhat", “anonygrrl" ve "jaxjaguars911." gibi bilgisayar  korsanı (hacker) adları kullanan Chaney'nin, fotoğrafların da bulunduğu bazı  materyalleri ünlü blog sitelerine göndermeyi teklif ettiği, bazı dosyaları ve  fotoğrafları ise gönderdiği bildiriliyor.Scarlett Johansson'un çıplak fotoğrafları bu yılın başında internet  sitelerine düşmüş, TMZ.com bilgisayar korsanlarının fotoğrafları Johansson'un cep telefonundan çaldığını duyurmuştu.

  Chaney, önceleri ünlülerin özel fotoğraflarını sadece meraktan ele geçirmeye çalıştığını ama bunun sonradanbir tür bağımlılık haline geldiğini söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı