KOCAELİ HABERLERİ

120 STK Kent Bilinci İçin İzmit’te Bir Araya Geldi

IHA
03.10.2015 - 13:23Son Güncelleme :

KOCAELİ'DEK FAALİYET GÖSTEREN 120 STK KENTTEKİ YAŞAM KALİTESİNİ ARTTIRMAK AMACIYLA KENTLİLİK BİLİNCİ ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ.

IHA

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde, kentlerin hayat kalitesini artırmak ve kenti daha yararlı kullanmayı sağlamak hedefiyle 120 STK’nın katıldığı ‘Kentlilik Çalıştayı” düzenlendi.
İzmit Belediyesi ve kentteki 120 STK ile kentteki hayat kalitesini artırmak, marka şehir oluşturmak amacıyla “Kentlilik Çalıştayı” düzenledi. İzmit’te bir otelde düzenlenen çalıştaya İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, AK Parti Milletvekili Zeki Aygün, akademisyenler, engelli dernekleri ve çok sayıda STK temsilcisi katıldı. 2 kategoriden oluşan çalışltay, katılımcıların kent yöneticilerinden beklentileri ve eksikler, kent, kentleşme ve kentlilik bilinci konuları ele alındı. Ayrıca Kocaeli’nin diğer illerden ayrılan özellikleri ve şehir içerisinde kaybolmuş simgeler ile bu simgelerin hatırlatılması da çalıştayın bir diğer konu başlıklarını arasında yer aldı. Çalıştayda ele alınacak çalışmalar Kocaeli’de yapılacak projelere de ışık tutması hedefleniyor.
Çalıştayda konuşan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “Aslında bugün yapılacak çalışmalarda hepimiz belki de pay alacağız, ben bir belediye başkanı olarak büyük bir heyecanla buradan çıkacak sonuçları bilmek istiyorum. Biz kendi penceremizden bakıyoruz burada birde kentin penceresinden bakmış olacağız, yani pencereyi kocaman yapıyoruz. Bu şehrin toprağını korumak suyunu korumak, havasını korumak, limanın getireceği riskleri kirlilikleri yada çalışacak fabrikaların getireceği riskleri kirlilikleri heseba katıp, atıkları kontrol altına almak kentlilik bilincine girer mi? Kentin kaynaklarına sahip çıkıp bu kentin kaynaklarına adaletli bir şekilde her kesime yansımasına sağlama ve rantçılara müsaade etmeden, kentin parasına yerel kaynaklarına göz dikenlere mücadele vererek görevini yapmak kentlilik bilincinin içine girer mi? Gibi konuları tartışacağız” dedi.
Kent ile ilgili eksiklerin bulunduğunu ve yapılan çalışmaların daha da ileriye götürülmesi gerektiğini belirten Başkan Doğan, “Bugün burada ki çalışmada aslında ’Ne kadar İzmitliyiz, ne kadar Kocaeliliyiz?’ sorusunun derinliklerinde olan bir çalışma. Kentlilik bilinciyle kente katkı sağlamak konularında burada bize vereceğiniz çok şeyiniz var. Daha çok eksiğimiz var. Kentsel dönüşüm konuları var, bu konularda kentlilik bilinci konularından. Gelip bu zamanınızı ayırmanızın sonuçları güzel İzmitimiz’e, güzel Kocaelimiz’e hem bu günlerde hem yarınlarda çocuklarımızın torunlarımızın daha yüzyıllar boyu yaşayacağı bu şehirde daha huzurlu daha mutlu daha omuz omuza birlik beraberlik içerisinde yaşayacağı ve ben İzmitliyim, ben Kocaeliliyim deme gururunu yaşayacağı günleri getirsin diyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Kentlilik Çalıştay’ı, ele alınan konu başlıklarının görüşülmesiyle devam etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden 120 STK Kent Bilinci İçin İzmit’te Bir Araya Geldi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Ekim 2015 tarihinde saat 13 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 120 STK Kent Bilinci İçin İzmit’te Bir Araya Geldi haberi güncellenecektir.

  KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:32
  • Guneş
   07:13
  • Öğle
   12:56
  • İkindi
   15:53
  • Akşam
   18:17
  • Yatsı
   19:46
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı