Gündem Haberleri

  12.’yi halk seçecek

  Hürriyet Haber
  03.10.2007 - 00:24 | Son Güncelleme:

  ANAYASA değişikliğine ilişkin 21 Ekim’deki halk oylaması sonrasında 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün görev süresinin sona erip ermeyeceği tartışmalarında Başbakan Tayyip Erdoğan ile YSK Başkanı Muammer Aydın farklı açıklamalar yaptı. AKP Grubu’nda konuşan Başbakan Erdoğan, "Bu Anayasa değişikliği ile 12. Cumhurbaşkanını ve ondan sonrakileri seçme yetkisi aziz milletimizde olacaktır. Bu referandumda milletimizi ’evet’ oyu kullanmaya davet ediyorum" dedi.

  YSK BEKLEYELİM

  YSK Başkanı Aydın ise Erdoğan’ın bu sözleriyle ilgili olarak sorulan soruyu şöyle yanıtladı: "Halk oylamasında ’Evet’ çıkarsa Anayasa değişikliği paketindeki geçici 19. maddenin uygulanıp uygulanmayacağını o zaman görüşeceğiz. Şimdiden bir şey söyleyemem." ANKARA

  Laik TC’nin teminatı biziz

  BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt’ın "Cumhuriyet’in laik yapısını kimse değiştiremez" çıkışının ardından dün partisinin Meclis grubunda konuştu, ’’Demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan TC’nin teminatı bu hükümettir, bu Meclistir, bu millettir" dedi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı