İSTANBUL HABERLERİ

12’nci Uluslararası Eyüp Sultan Sempozyumu 6 Kasım’da Başlıyor

IHA
29.10.2015 - 11:23Son Güncelleme :

EYÜP BELEDİYESİ TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEN 12’NCİ ULUSLARARASI EYÜP SULTAN SEMPOZYUMU 6-8 KASIM TARİHLERİ ARASINDA EYÜP KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK. SEMPOZYUMA BAŞTA MISIR VE SUUDİ ARABİSTAN OLMAK ÜZERE ÇOK SAYIDA ÜLKEDEN PROFESÖRLER KONUŞMACI OLARAK KATILACAK.

IHA

Eyüp Belediyesi tarafından organize edilen 12’nci Uluslararası Eyüp Sultan Sempozyumu 6-8 Kasım tarihleri arasında Eyüp Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Sempozyuma başta Mısır ve Suudi Arabistan olmak üzere çok sayıda ülkeden profesörler konuşmacı olarak katılacak.
Eyüp Belediyesi ilki 1997 yılında gerçekleştirilen 12’nci Uluslararası Eyüp Sultan Sempozyumu’nu bu yıl da birbirinden farklı konularla İstanbulluları buluşturacak. Eyüp Kültür ve Sanat Merkezi’nde 6 - 7 ve 8 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek sempozyuma Türkiye’den çok sayıda alanlarında uzman kişiler konuşmacı olarak katılacak. Bunun yanı sıra Mısır ve Suudi Arabistan başta olmak üzere çok sayıda İslam ülkesinden profesörler de sempozyumun konuğu olacak.
İslam Fetihleri ve Fetih Olgusu, Sahabe’nin Fetih Anlayışı ve Bu Anlayışın Temelleri, Ebu Eyyüb el-Ensari Hazretleri’nin Örnekliğinde İslam Fetihlerinin Amilleri, Fetih ve Davet İlişkisi; Afrika Örneği, Ebü Eyyub el-Ensari nin Kur’an Anlayışı gibi pek çok konunun ele alınacağı sempozyumda yazarlar Prof. Dr. İskender Pala ve Beşir Ayvazoğlu da konuşmacı olarak bulunacak. Suudi Arabistan’dan Dr. Sami Abdullah El-Mağlus ve Kahire Aynü’ş-Şems Üniversitesi’nden Prof. Dr. Muhammed Harb de sempozyumdaki isimler arasında yer alıyor.
Ashab döneminde meydana gelen fetihlerin zihinsel kodları ve sahabenin İslam tebliğ metodunun Ebû Eyyûb el-Ensârî modelinde ele almak; fethin amaçlarını ve sonuçlarını ortaya koymak; fetih-tebliğ ilişkisini açığa çıkararak fethin işgalden farklı olduğunu izhar etmenin amaçlandığı sempozyum pek çok önemli ismi bir araya getirecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden 12’nci Uluslararası Eyüp Sultan Sempozyumu 6 Kasım’da Başlıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 11 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 12’nci Uluslararası Eyüp Sultan Sempozyumu 6 Kasım’da Başlıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı