ESKİŞEHİR HABERLERİ

12’nci Ulusal Pdr Öğrenci Kongresi’nin Açılışı Yapıldı

IHA
23.07.2015 - 15:21Son Güncelleme :
IHA

Eskişehir’de bu yıl 12.’si düzenlenen Ulusal PDR (Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik) Kongresi’nin açılışı yapıldı.
Türk Psikolojik ve Rehberlik Derneği ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi tarafından ortaklaşa Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte Türkiye’de PDR alanında uzman kişiler, programda yapılan çalıştaylara katılarak deneyimlerini öğrencilere aktardı. Ayrıca sene başından bu yana PDR alanında bildirilerini hazırlayan öğrenciler sunumlarını yaparak ve araştırmacı ödülünü aldı.
12. Ulusal PDR Kongresi’nde konuşan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, Türk PDR Derneği ve Üniversitelerin PDR Anabilim Öğretim Üyeleri ve öğrencilerin desteğiyle gerçekleştirildiğini söyledi. Rektör Gönen, “Ulusal PDR öğrenci Kongreleri, Psikolojik ve Rehberlik Bölümü’nde öğrenim gören öğrencilerin diğer üniversitelerdeki öğrencilerle iletişim kurmaları, bilgi paylaşımında bulunmaları ve bu alanda uzmanlaşmış kişilerin deneyimlerinden yararlanmaları için gerçekleştirilmektedir. Bu amaca hizmet eden etkinliğin bu yıl üniversitemiz desteğiyle gerçekleştirilmesi ve bu vesileyle siz değerli katılımcıları Eskişehir’de ağırlamaktan son derece mutlu ve bahtiyar olduğumu özellikle belirtmek isterim” ifadelerini kullandı.
“PDR HİZMETLERİNİN ÖNEMİ KAVRANMIŞ VE TÜM DÜNYADA HIZLA YAYILMIŞTIR”
Rektör Gönen, rehberlik hizmetinin önemine dikkat çekerek şöyle devam etti:
“Rehberlik, bireyin yaşamının çeşitli aşamalarında gelişimine ve uyumuna etki eden faktörlerin bilinmesi ve onun verileriyle kararlar veren, yeni bir kişi olması amacıyla hizmetler bütünüdür. Genç kuşakta görülen sağlık ve istikrar kaygısı, okuma sorunu, ev, aile ve sosyal ilişkiler gibi konularda destek almalarını zorunlu kılmaktadır. Hızla değişen dünyamızda meydana gelen bilimsel ve teknolojik yenilikler, toplumsal yaşamı da daha karmaşık ve içinden çıkılmaz bir hale getirmektedir. Bunun sonucunda yeni nesilin en iyi şekilde yetiştirilmesi, yeteneklerinin israf edilmemesi hızla değişen dünyaya ve karmaşık toplum yapısına uyumu en iyi şekilde sağlanması zorunlu hale gelmektedir. Bunun sonuncunda PDR hizmetlerinin önemi kavranmış ve tüm dünyada hızla yayılmıştır.”
Öte yandan, 3 gün sürecek programda yarın Şehr-i Davet salonunda gala gecesi yapılacak. Etkinliğin son gününde ise sosyal program yapılarak, programlar sonunda katılımcı öğrencilere katılım belgesi verilecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden 12’nci Ulusal Pdr Öğrenci Kongresi’nin Açılışı Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 12’nci Ulusal Pdr Öğrenci Kongresi’nin Açılışı Yapıldı haberi güncellenecektir.

ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:17
 • Guneş
  08:03
 • Öğle
  13:03
 • İkindi
  15:27
 • Akşam
  17:42
 • Yatsı
  19:16
Sayfa Başı