Gündem Haberleri

  12 milyarlık ilaç vurgunu

  Hürriyet Haber
  05.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Isparta Telekom'da ortaya çıkan reçete yolsuzluğuyla ilgili biri müdür iki kişi tutuklandı.

  ISPARTA Telekom Başmüdürü Naci Yılmaz'ın bu reçeteden şüphelenerek başlattığı soruşturma tamamlandı. Yılmaz'ın görevlendirdiği müfettişlerin yaptığı evrak incelemesi sonucunda kurumda 12 milyar liralık reçete yolsuzluğu ortaya çıkarıldı. Yolsuzlukla ilgili Isparta Telekom İdari ve Sosyal İşler Müdürü Sezaeddin Ünal ile işçi Argun Özdemir tutuklandı.

  REÇETELERDE TAHRİFAT

  Başmüdür Yılmaz konuyu araştırması için Telekom Genel Müdürlük Başmüfettişliğe bağlı bir kontrolör görevlendirdi. Kurumun sağlıkla ilgili tüm belge ve evraklarını araştırmaya başlayan kontrolör, Isparta Telekom personelinin reçetelerine ilave yapılarak büyük bölümünün tedavi görmüş gibi gösterildiğini saptadı. Kontrolör, parasal değerinin de 1996 birim fiyatlarına göre 12 milyar lirayı bulduğunu ortaya çıkardı.

  BÜYÜK BÖLÜMÜ SAHTE

  Kontrolörün ayrıca reçetelerin büyük bölyümünün de sahte olduğunu belirlemesinden sonra Telekom İdari ve Sosyal İlişkiler Müdürü Sezaeddin Ünal ile işçi Argun Özdemir gözaltına alındı. Ünal ve Özdemir, resmi evrakta sahtecilik ve kamu kurum alehine dolandırıcılık suçlamasıyla Sulh Ceza Mahkemesi tarafından tutuklandı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı