Gündem Haberleri

GÜNDEM

  12 kişilik ölüm listesi

  Hürriyet Haber
  02.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İkametgáhı olmayanlar artık Bursa'da kalamayacak

  Hizbullah'ın Bursa'da yakalanan 21 militanın sorgusundan ölüm listesi çıktı. Listede işadamı, polis ve eski militanların olduğu belirlendi. Emniyet Müdürü Genç, ikametgahı olmayanların şehirde bulunmasına izin vermeyeceklerini açıkladı.

  BURSA Emniyet Müdürü Aydın Genç, Bursa'da çökertilen Hizbullah örgütünün, 12 kişilik ölüm listesinin ortaya çıktığını dün düzenlediği basın toplantısında açıkladı.

  Öldürülecek kişilerin listesini güvenlik gerekçesiyle açıklamayan Genç, ‘‘Bu insanlar en fazla üç aylık sürede öldürülecekti’’ dedi.

  Son bir yılda yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Genç, geçen hafta gözaltına alınan 21 Hizbullah militanının sorgularından 12 kişilik ölüm listesinin ortaya çıktığını söyledi. Genç, örgüt tarafından ölüm emri çıkanlar arasında, işadamlarının, polislerin ve örgüten ayrılan kişilerin bulunduğunu bildirdi.

  Hizbullahın camileri eğitim yuvası olarak kullandığına dikkati çeken Genç, gözaltına alınanlar arasında bir imam da olduğunu kaydetti. Artık herkesin Bursa'da yaşayamayacağını, ikametgáhı bulunmayan kişilerin, şehirde kalmalarına kesinlikle izin verilmeyeceğini bildiren Aydın Genç, ‘‘Türkiye'de bir ilke imza atacağız. Kimlik sorduğumuz kişinin nerede kaldığını, kent bilgi sistemi kanalıyla, bilgisayar ile birkaç saniyede öğreneceğiz. Kişi yalan söylüyorsa, bu insanların Bursa'da kalmalarına izin vermeyeceğiz. Kimse kimsenin huzurunu ve rahatını bozamaz’’ diye konuştu.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı