KAYSERİ HABERLERİ

12 İlçenin Kardeş Şehir Talebi

IHA
03.09.2015 - 11:39Son Güncelleme :

MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKANI MEMDUH BÜYÜKKILIÇ

IHA

Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak Meclis Kararı ile 2 ilçe ile kardeş şehir olduğunu ancak yoğun bir talep ile karşı karşıya olduklarını söyledi.
Yatırım ve hizmetlerin kalitesini ve beğenisini …
Kardeş şehir kavramının, Coğrafi olarak uzakta olan yerleşim yerlerinin kültürel, sanayi, sosyal ve ticari alışveriş amacıyla oluşturdukları birliktelik olduğunu belirten Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç "Melikgazi Belediyesi olarak gerçekleştirilen yatırım ve hizmetler ile birçok belediye yönetimince takip edilip değerlendirilmektedir. Şu anda Malatya’nın Yeşilyurt Belediyesi ve Bursa ilenin İnegöl Belediyesi ile kardeş belediye olarak protokol imzaladık. Ancak 12 ayrı ilçenin daha belediyemiz ile kardeş şehir olmak için talebi vardır. Bu belediyemizin hizmet kalitesinin ve düzeyinin yüksek olduğunun en iyi göstergesidir. Ayrıca daha da önemlisi yatırım ve hizmetlerin başarılı ve yerinde yapıldığının birer sonucudur. “ dedi.
Referans ve örnek belediye olmanın…
2009 yılından itibaren 8 belde belediyesinin Melikgazi Belediyesine bağlanmasının dahi hizmet kalitesini ve başarını düşürmediğini ifade eden Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, nüfusu 500 binin üstünde olan 12 ilçe belediyenin kardeş şehir olma talebinin ilgili kurullarca değerlendirildiğini sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden 12 İlçenin Kardeş Şehir Talebi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Eylül 2015 tarihinde saat 11 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 12 İlçenin Kardeş Şehir Talebi haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:09
  • Guneş
   06:46
  • Öğle
   12:34
  • İkindi
   15:36
  • Akşam
   18:00
  • Yatsı
   19:26
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı